Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyereségesen befektetett...

Hogyishivnakk kérdése:

Nyereségesen befektetett önálló tevékenységből származó jövedelem után hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés
Ha az önálló tevékenységből származó jövedelmemet nyereségesen fektetem be saját kezűleg pl. részvényekbe, hogyan kell kiszámolni a 15% adót? Tudtommal az ilyen jellegű befektetés is önálló tevékenység. Simán csak 15%-ot levonunk az önálló tevékenységből származó jövedelem végösszegéből? Vagy az említett esetben kétszer vonjuk le a 15%-ot? (Egyik megoldás se tűnik jónak, mivel az első megoldás esetén pl. nem fizetődik meg semennyi adó, ha termelek jövedelmet a tőzsdén, de utána elveszítem a tőzsdén, a második megoldás esetén pedig végtelen láncreakció alakul ki, ahol egymás után folyamatosan kell levonni a 15%-okat.) Mi a teendő? Köszönöm előre a segítséget :)

2020. nov. 10. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Van egyszer az önálló tevékenységből származó jövedelmed, amit le kell adózni. Bevétel - elszámolható, igazol költség = adóköteles jövedelem.


Az adóköteles (és leadózott) jövedelmed utána abba fekteted, amibe akarod. Ha az a befektetési forma adóköteles, akkor a "nyereség/haszon" után logikusan elvárja az állam, hogy adózz. Tehát kétszer ugyanazt nem fogod leadózni, hiszen minden egyes alkalommal a hasznot (adózatlan jövedelem) hajtják adózás alá.


Tehát kétféle jövedelemszerzésről beszélünk. Az egyik az ÖNÁLLÓ TEVÉKENYSÉGBŐL SZÁRMAZÓ jövedelem (tevékenykedsz a haszonért), a másik a TŐKEJÖVEDELEM (befekteted, amid van, hogy szaporodjon) :)

2020. nov. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Így már értem!!!! Nagyon köszönöm a választ! :)
2020. nov. 10. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!