Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit kérhet a könyvelő?

Mennyit kérhet a könyvelő?

Figyelt kérdés
KATA-s ev-m van, havi kb 500-600 számlával, kb mennyi a reális összeg amennyit kérhet a könyvelő?
2020. nov. 10. 19:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Igen, ezt nyilván te tudod jobban, mert ez a szakmád és ebben dolgozol. Ja várj, nem. Az árazás egyedi megbeszélés kérdése. Én is indokolatlannak tartom, hogy 13 ezerért kötötték be a tűzhelyet, pedig csak annyit csinált a srác, hogy bedugta a konnektorba. Szóval reggelig lehetne sorolni, hogy ki és miért dolgozik túlárazva. Baromi drága, hogy 15ezres négyzetméter árért dolgoznak bizonyos építőipari szakik (plusz anyag természetesen), de ha ez a piaci ár, akkor ezt kell megfizetni. Kávézókban elkérnek 1200-1300 forintot egy jeges kávéért. Az nincs túlárazva? Számold ki mennyit tudnál otthon csinálni ennyi pénzből. De itt a szolgáltatás igénybevételről van szó. Nem mindenki tudja vagy akarja elvégezni magának a szolgáltatást. Burkolást, vízszerelést, éttermi szolgáltatást, könyvelést. Aki nem akar maga szopni vele, az fizet érte egy szakembernek, ennyi.

Egy számla könyvelésénél nekem tök mindegy, hogy 100 forint szerepel rajta, vagy 10 ezer, ugyanannyi idő lekönyvelni. Ha én megállapodok valakivel egy 15 ezer forintos havi könyvelési díjban, akkor igen, abban benne van a 4-5 telephely hipája és az 5-6 alkalmazott számfejtése és tb-bérügyintézése is. Nyilván ha nyit még 4-5 telephelyet és vesz fel még 5-6 alkalmazottat, akkor ezt a díjat újra kell tárgyalni. De ez fordítva is igaz, ha elküldi az alkalmazottakat és a 4-5 telephelyből becsuk hármat, akkor szintén korrekcióra szorul a díj. Ennyi.

2020. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Dehogy, én csak tapasztalatokat osztok meg. Első könyvelőm 10-et kért 3 hónap után meg előállt azzal, hogy ő nem hitte, hogy ez ilyen jól fog menni, akkor módosítja 20.000-re visszamenőleg a szóbeli megállapodást ,szóval így akkor lógok még 30-al, meg akkor a tárgyhavi 20 az 50. kfizettem a 3*20-at meg elkértem az újratárgyalásért cserébe a könyvelési anyagot, hogy akkor szétnézek még kicsit a kínálati piacon. :-)


A másik amit írtam, ők 1 telephely után is annyit kérek, meg 4-el, plusz 2 alkalmazott helyett 5-el is két éven át ugyananyiért könyveltek 15+áfáért.


Nem vagyok, könyvelő, ahogy ev.-nek nem is kötelező a könyvelő ugye számviteli trv. szerint sem. Magamnak könyvelek már egy ideje, pont hasonló okok miatt, mert nem fedi a valóságot sokszor a könyvelési díj és az elvégzett munka arányaiban, pláne azonos bárki által elérhető szoftverrel.


De pl. idén két üzletet mentoráltam, náluk most ennyiket kérnek lényegesen munkaigényesebb könyvelésért, amit itt egy egyszerű katasra sóznál/sóznátok rá.


A számla értékkel nem az egy tételsor rögzítésének ideje a lényeg, inkább csak kb arra mutatok rá, hogy az iylen átalánydíj, az esetben arányosan el is vinné a bruttó bevétel 1/4-ét havonta.


A kérdező azt sem írta, hogy egymaga van e alkalamzott van e, hány telepehely, stb. átalányt így mondani eleve elég nagy marhaság, ha utána meg ahogy mondod csak át kellene tárgyalni, ha kiderül, hogy többször annyi munka van vele, mint számlázóból átimportálni a bevételi nyilvántartáshoz az adatokat 1 számla, vagy 500 számla esetében is. :-)

2020. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Igen, saját tapasztalat. Ami mondjuk egy könyvelőjéhez képest, aki 10+ éve csinálja ezt és ez idő alatt saccperkb 300 ügyféllel volt kapcsolatban, elenyésző, nem túl reprezentatív a mintád. A visszamenőleges szóbeli módosítás undorító dolog, sajnálom, hogy ilyen férget kifogtál. De ettől még nem lesz mindenki ilyen! Engem is baszott már az autószerelő 60 ezerrel, de mégsem írom ki minden autószerelős kérdéshez, hogy az autószerelők túlárazva dolgoznak, gyakorlatilag semmit sem csinálnak, inkább szereld magadnak az autód. Nekem sem kötelező a szerelő, nem kötelez rá a törvény. Nem azért veszünk igénybe szolgáltatást, mert a törvény kötelez rá (x esettől eltekintve), hanem azért mert szükségünk van rá. Neked nincs rá szükséged, nem veszed igénybe, ennyi. Másnak szüksége van rá. Pont. És ha jól megfigyeled az első válaszomat, akkor beleírtam, hogy látatlanban reális a 10-15. Vagyis nem árajánlat volt, de azért igenis beláthatod, hogy egy havi 5-600 számlás vállalkozóval több meló van, mint az egyszámlás ovb-sekkel pl. A kérdező azt sem írta, hogy számlázóprogramja van, ezt te feltételezted. Ha nincs, akkor máris más lenne a leányzó fekvése. De ezek már csak feltételezések. És ismét egy parttalan, értelmetlen vita.
2020. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Pedig irhatnad az autoszerelot aki 10-20ezerert dolgozik óránként, mert 500 számlát 1 óra alatt esküszöm hogy nem fog tudni atnyalazni mert az 7.2 másodperc per számla tempó. Persze, tudom, ez a piaci ár de akkoris
2020. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hát mivel lassan mindenki felé kötelező online számlázás van, gondolom nem feltételezés azt hinni, hogy számlázó programot használ.( Mégha kézműves gyöngyfűző is 100 Ft-os karkötőkkel.)


Ha meg akár ingyenes számlázó programot használ, akkor automatizálva meg tudja hozzá igényelni ugyanazt a szolgáltatást éves szinten 9-16.000-ért, nem havi 10-15ért a 600 számlájával,amiről a trv. szerint bevételi nyilvántartás kell csak vezetnie.


[link]


Amit elér cserébe két kattitnással, meg ugyanúgy tanácsadást,figyeléseket, bevallások generálását, stb-t .


Semmi más dolga nincs egy könyvelőnek sem a 600 számlával. Nincs is értelme, mivel nem társít mellé költségszámlát, nem csinál eredménykimutatást, amoritzációt, tárgyi eszköz nyilvántartást,naplófőkönyvet, cégautót, semmit gyakorlatilag vele.


Akkor mitől lenne meghatározó a számlák darabszáma egy egyszerű katasnal?!


Kb semmitől,max estleg arra, hogy magának berögzítgesse feleslegesen, amiért tud pénzt kérni. Erre vannak simán automatizált pogramok, vagy kockás füzet is otthon.


Nyílván ha áfás, az már másabb, meg ha pl alkalmazottja is van, több telephelyes hipa, stb. van, de még ezekre is léteznek szoftveres megoldások havi 1-2000- ért.


Egy RLB-vel pénztárkönyvvel is megvan 27.000-ből egy évre, utána meg éves 6- 7.000-ből és akkor már mindent (is) lekönyvel áfa, bank, vevő-szállító analitika, alkalmazottakat bérszámfejt, stb. ( Nekem ezt legutoljára 30e felett csinálták havonta :-) )


[link]

[link]



A tanácsadást meg többlet szolgáltatást már önmagad keverted ide, ami nem is része a kérdésnek, hogy azzal magyarázd a "látatlanba bemondott összegedet". Most meg már a számlázó programos katás is más összeg lenne, ahonnan csak át kell importálni a számlákat.:-))


Vitát itt Te generálsz szerintem csak feleslegesen, feltételezésekre alapozva, önmagad igazolására- ahogy sok más kérdésnél is - .


Látható hogy van ezer féle megoldás egy olyan vállalkozási formákra és adózási módokra, amihez nem feltétlenül kell könyvelő sem. ( hiába lett lepontozva aki azt írta )


Sőt, egyáltalán ennek ellenére sem mondtam, hogy ne könyvelőt keressen ( mivel alapból azt sem tudni mik a pontos "paraméterei" a vállakozásának). Csak leírtam viszonyításképpen, hogy most milyen árakkal dolgoznak adott piacon. Szja-st sem csak magam példáján hoztam fel. Katasokat meg végképp nem, de nézz szét itt a fórumon milyen összegeket mondanak. Nagyon nem 10-15-öt.


Ez meg piacismeret inkább 10+ évvel is aminek kb. semmi köze a szakképzettséghez, vagy bármi más önigazoló ellenérvelésnek.

2020. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ebből látszik, hogy bármennyire is hangoztatod, mégsem ismered a törvényt. Ugyanis a kata törvény nem határozza meg, hogy neked bevételi nyilvántartást KELL vezetned. Az online számlázás sem kötelező senki felé, ezt nem is értem, hogy miért írtad. A NAV felé van egyedül jelentési kötelezettséged, amit egyszerűsíthetsz online számlázással. Igazából az a helyzet, hogy attól függetlenül, hogy magadnak "könyvelsz", halvány lila dunsztod sincs arról, hogy mit csinál egy könyvelő. És nem, nem csak számlákat rögzít. A számlák darabszáma igenis meghatározó, mert én pl át szoktam nézni a számlákat, hogy megfelelnek-e a jogszabályoknak, plusz a kiegyenlítések miatt muszáj is "egyesével" foglalkozni velük. A tanácsadást és a többit azért "kevertem" ide, mert az hozzá tartozik a havi könyveléshez. Ez a tanácsadás lehet csak annyi, hogy jött valami az ügyfélkapura, nézz már rá, vagy bármi.

A feltételekre alapozott vitagenerálásos részen jót mosolyogtam :) Szokásod könyvelőkkel, vállalkozásokkal kapcsolatos kérdésekhez odahányni a saját élettörténeted, olyan kérdésekre válaszolva, amit senki fel sem tett. Ebből a jelenségből könyvet lehetne írni. Na de a lényeg: [link]

Senki sem állította, hogy nincs rengeteg féle variáció bizonyos dolgokra, ezt nem is értem, hogy miért írtad. A lepontozgatás nem érdekel, az én válaszomat is lepontozták, nem túl releváns. Az meg, hogy ezen a fórumon ki mit mond, az azért nem túl releváns. Ha megnézel egy ki mennyit keres kérdést, nagy részének alsóhangon 500+ a nettója. Nah, az egyéb összegeket is pont ennyire kell hitelesnek tekinteni. A 10+ évet azért írtam, hogy lehet, hogy neked volt 3-4-5 vállalkozásod már, amiért te fizettél X könyvelési díjakat, de az nem túl reprezentatív példa.

Itt az oldalon szoktál jó dolgokat írni, viszont szoktál orbitális baromságokat. Ezzel semmi baj nincs, mindenkivel előfordul. Én is sokszor írtam már rossz dolgokat, volt, amit benéztem. Előfordul. A probléma inkább a könyvelők elleni kereszteshadjáratod, amit itt folytatsz. De igazából én vagyok a hülye, hogy még válaszolgatok neked, mostantól ignorálok mindent, amit írsz, nem fogok belemenni ezekbe a mesterségesen generált dolgaidba. Maradok tisztelettel...

2020. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

:-))).


Értem én, hogy "akkor is nekem van igazam" lezárásba is lehet "menekülni", de a szalmabábod igazából az, hogy én kereszteshadjáratot folytatnék a könyvelőkkel szemben :-). [link]


Ismételten csak önigazolást keresel magadnak, hogy akkor is Te vagy a hiteles és jobb, holott semmi kérdés nem volt ehhez.


Számviteli törvény alapján nem kötelező a könyvelő egyéni vállalkozásnak és katas cégeknek. Ezt többen is helytállóan állítottuk (az, hogy ez nem tetszik, vagy nem hoz a konyhára, ne a mi hibánk legyen..):


A törvény hatálya

2. § (1) A törvény hatálya - a (3) bekezdésben foglaltak kivételével - kiterjed a gazdaság minden olyan résztvevőjére, amelynek működéséről a nemzetgazdaság más szereplői tájékoztatást igényelnek.


(2) A törvény hatálya alá tartozik a gazdálkodó.


(3) * A törvény hatálya nem terjed ki az egyéni vállalkozóra, a polgári jogi társaságra, az építőközösségre, továbbá a külföldi székhelyű vállalkozás magyarországi kereskedelmi képviseletére.


2/A. § * (1) * E törvény hatálya nem terjed ki arra a közkereseti társaságra, betéti társaságra, egyéni cégre és ügyvédi irodára, amely az üzleti évben (az adóévben) nyilvántartásait a kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló törvény előírásai szerint vezeti."


Ebből sikerült elindítanod egy voalat, hogy de kell könyvelő, mert sokmindent nem tudhat.


Most már belekavarod a kata törvényt is, hogy nem kell bevételi nyilvántartás és látszik, hogy inkompetens vagyok.


"8. Nyilvántartási kötelezettség

12. § (1) Az adóalany a kisadózó vállalkozások tételes adójával összefüggő nyilvántartási kötelezettségeit e § szerint teljesíti.


(2) A kisadózó vállalkozás a termékértékesítésről, szolgáltatásnyújtásról köteles az Áfa tv. szabályai szerinti nyugta vagy számla kiállítására, azzal, hogy a kiállított számlán feltünteti azt, hogy „Kisadózó”.


(3) A kisadózó vállalkozás bevételi nyilvántartást vezet, amelyben időrendben, folyamatosan, ellenőrizhető módon nyilvántart és rögzít minden olyan adatot, amely adókötelezettsége teljesítéséhez és a teljesítés ellenőrzéséhez szükséges. A bevételi nyilvántartás legalább a következő adatokat tartalmazza:


a) sorszám;


b) a bizonylat sorszáma;


c) a bevétel összege;


d) a bevétel megszerzésének időpontja.


(3a) * A bevételi nyilvántartás vezetésével összefüggő kötelezettséget teljesítettnek kell tekinteni, ha a kisadózó vállalkozás az általa kiállított nyugtákat, számlákat teljes körűen megőrzi akkor, ha e dokumentumokból a bevétel megszerzésének időpontja hitelesen megállapítható."


Pedig ismernem a kata törvényt nem is kell feltétlenül szóról-szóra, hiszen nem is vagyok katas, sem könyvelő :-).


Viszont ugye a Te hitelességed szempontjából -könyvelőként- az is érdekes, hogy szakmabeliként állításod szerint 10+ éve volt/van 300 ügyfeled. Az 240 hónap alatt, átlag havi 1, ha katast veszünk akkor 2012 óta kb 3 ügyfél, aki elfogadta az árajánlatodat és megbízott könyvelésre, "számlák átnyálazására-".


Szerinted az alapján mennyire lehet akkor reprezentatívnak tekinteni a válaszod, amire hivatkozol ekkora "mellszélességgel"?!


[link]


Én pl. azoknál akik lekönyveltek havi 19.050-ért két évig,nem azt tapasztalatam, hogy GY.K.-n osztanák az észt egész nap és 3 ügyfelük lett volna havonta átlagban. Nem véletlenül költöztek el egy év alatt nagyobb irodába, meg lett egy rakat asszisztens felvéve és végül ők szelektálták le az ügyfélkört hogy kit tartanak meg. Ez jól nyomon követhető pl. már csak könyvelési díjak számla sorszámából is, hogy hány db-os eltérések voltak/hó.


Mivel ezer meg egy féle bevételi nyilvántartási lehetőség van, így az ehhez kapcsolódó szükséges szolgáltatás díja lehet különböző.


Erre írtam alternatívákat. Ezek közül a Te, meg az egyik válaszoló szolgáltatási átalánydíja a legmagasabb hozzátéve olyan sallangokat, amik egyáltalán nem is feltétlenül relevánsak egy katas vállalkozás számára.


Majd ebből az egészből végül kerkekítettél egy teljesen mellébeszélő dolgot, rám vetítve az okot. :-))).

2020. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Szamlazz.hu használok, alkalmazott nincs, 600 számla/hó, nem áfás, 1 telephely
2020. nov. 21. 17:28
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Elvileg a könyvelő ezért havi 40 ezret fog kérni.

2020. nov. 21. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!