Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy egyéni vállalkozónak...

Egy egyéni vállalkozónak milyen kiadásai vannak?

Figyelt kérdés

Jelenleg KATA-s vagyok és alanyi adómentes, így egyszerű minden, fix adó van (50.000Ft). Nincsenek nagy bevételeim, azok is magánszemélyektől, szóval ez érte meg a legjobban. Viszont most úgy néz ki, hogy lesznek más munkák is, amihez lehet elég az egyéni vállalkozás, de hogy ÁFA-snak is kell lennem, az biztos. Ilyenkor milyen kiadásokra számíthatok, milyen adók vannak, és ezeket miből kell elszámolni (konkrét bevétel, esetleg valamilyen alap stb.)?


Olvasgattam kicsit, és lehet hülye vagyok hozzá, de az ÁFA-n kívül, ami alapból sok, még összejön vagy 20-30% adó másból is. Mi marad a végén? A könyvelőt már nem is számolom, hogy majd őt is meg kell fizetni...



2020. nov. 17. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát katásként is lehetsz áfakörös, semmi sem tiltja. És akkor megmarad a havi fix adód és ezen kívül csak áfa van. A költségek és egyéb dolgok pedig nagyban függ a tevékenséged jellegétől, a beszerzett és eladott áruk/szolgáltatások áfamértékétől, stb.
2020. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Uhh, ez jól hangzik. Köszönöm!


Akkor gondolom ez jobban meg is éri, ha a KATA keretein belül van a bevétel.

2020. nov. 17. 16:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom megmondani, hogy hogyan érné meg jobban, amíg nem ismerem a részleteket.
2020. nov. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért kell Áfásnak is lenned?
2020. nov. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!