Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van akkor ha két helyen is...

Mi van akkor ha két helyen is dolgozom minimálbérért, és nem adózok utána?

Figyelt kérdés

Dolgozok egyszer 8 órában minimálért rendes munkásként,másrészt meg diákként.

Ugye egyikből sem vonnak adót,mivel nem tudnak róla.

Adóbevallásnál mi lesz?


2010. aug. 10. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha mindkét helyen be vagy jelentve, akkor baromi sokat fogsz fizetni az adóbevallásnál...
2010. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

mit jelent az a baromi sokat pl ha egyik helyen 60-at,másik helyen meg mondjuk 40-et kapok kézhez?

(diákszövetkezet nem fizet semmit utánam,másik cég meg amit normál minimál után kell)

2010. aug. 10. 20:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

60+40 az havi 100.000 Ft.+ szuperbruttó 27 % az 127.000 Ft ennek a 17 %-a 21.590,- ebből a havi adójóváírás 15.100 adóhiány a különbözet 6.490,-/hó. Amennyiben az éves adókülünbözeted a 10.000 Ft-ot meghaladja, 12 % büntikamatot kell fizetned. Vagyis a havi adókülönbözeted 7.269,-/hó.

A munkahelyeden (mindkettőn) be kell jelenteni a másikat. Ezt a munkatörvénykönyv írja elő. Bejelentési kötelezettséged van, nem engedélyeztetni kell.

2010. aug. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amikor felvesznek, a munkáltató(i)d köt(nek) veled munkaszerződést, bejelent(nek) és fizeti(k) a járulékokat, adót utánad, amit a bérből von(nak) le. Ez a munkáltató kötelessége és nem a munkavállalóé.


Ilyen nincs, hogy nem fizetsz adót, ha be vagy jelentve.


Év végén pedig kapsz egy igazolást mindkét munkáltatótól, ami alapján megcsinálod majd a bevallásod.

Ha nem fizetsz adót (nem vagy bejelentve), akkor feketén dolgozol. Így nem is lesz mit a bevallásba írnod, igazolást sem kaphatsz róla.

2010. aug. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

akkor a teljes sztory

egyik helyen diákmunka,ez kb 40ezer,ugye itt nem adoznak utánam,meg semmi,de nem a saját nevemen dolgoztam,hanem rokonén,diák,neki mind1 alapon

csak elfelejtett szolni,hogy közben ő alált melot,bejelentették minimálra

igy van 2 hónap kb amikor hivatalosan két helyen dolgozik


és én fogom fizetni amit kell

2010. aug. 11. 08:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a szerződés kötésekor a rokon adatait adtad meg?


Mint írtam, ha be van jelentve valaki, akkor nincs olyan, hogy nem adóznak utána. A bruttó bérből le KELL vonnia a munkáltatónak az adót járulékokat. A diákszövetkezet is biztos, hogy vonta, amit kellett, te pedig megkaptad a nettó bért,mert te dolgoztál, de az igazolást a rokon nevére állították ki.

Az első két válaszolónak ne higgy, neked nem kell adót fizetned. A diákszövetkezet megtette.


Add oda a rokonnak a papírokat, mert neki kell majd bevallania jövőre a jövedelmet, és ne felejtse el, hogy nem kérheti majd, hogy a munkáltatója csinálja a bevallását, mert hivatalosan 2 helyről is van jövedelme.

2010. aug. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

08:01 pedig az első két válaszolónak nagyon is igaza van ;) az első


mivel ha két helyen dolgozik teljesen más járulékokat kell fizesen, mintha csak egy helyen dolgozna....


az adókülönbözetet meg rajta fogják bevasalni bevalláskor



bár időközben látom, hogy írta, hogy a rokon nevén dolgozott, meg az adataival...szóval, hozzáteszem, hogy nem nagyon reklámoznám, mert ezzel még okirat hamisítást/csalást is elkövetett...


úgyhogy adóbevallásnál a rokont fogják kötelezni a különbözet fizetésére...(ami nem is feltétlen lesz, mivel ugye nem teljes évben dolgozott)

2010. aug. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, igaz. Bocsánat.Közben rájöttem, hogy nem kalkuláltam az adójóváírással, amit valószínűleg mind2 helyen kért.


A személyi jövedelemadó a bonyolult. Ha mind2 helyen kérve lett az adójóváírás, valószínű valamennyit vissza kell fizetnie a rokonnak belőle, de mivel előre nem látható az éves jövedelme, így megjósolni nem lehet, hogy mennyit. Mert lehet, hogy munkahelyet vált, és ha ott nem kér adójóváírást, helyre billenhet a dolog.


Azt nem tudom év közben visszavonható-e a nyilatkozat. Ha igen az is megoldás lehet, és akkor nem lesz különbözet, így büntetés sem.

2010. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

januártól májusig nulla a jövedelme,május-július egyik helyen 40ezer másik helyem minimál,augusztus-szeptember minimál csak

adójóváirást én nem kértem ,diákszövetkezetnél ilyen nincs,minimálnál megint nem hinném


és épp azért kérdezem itt,mert anonim...

2010. aug. 12. 19:20
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem írtál alá ilyen nyilatkozatot? Az adójóváírás ugyanis nem attól függ, hogy minimálbért keres-e valaki vagy, hogy hol dolgozik, hanem attól függ, hogy mennyi a jövedelme. Az egy adókedvezmény, amit le lehet vonni a személyi jövedelemadóból (15100 Ft/hó).


De egyébként, ha te nem kérted, akkor nincs baj. Nagy valószínűséggel így nem lesz fizetnivalója a rokonodnak év végén.

2010. aug. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!