Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV személyi adókedvezmény...

NAV személyi adókedvezmény utólagos visszaigénylése hogyan működik?

Figyelt kérdés
2018-tól szeretnék önellenőrzést leadni az eSZJA-n, mert nemrég kaptam veleszületett betegségről diagnózist, amire jár az adóvisszatérítés. 2018. szeptemberében álltam munkába (előtte tanultam), 120 ezret adóztam abban a kb. 3 hónapban. Több helyen olvastam, hogy nem csak a munkában töltött hónapokra jár az adókedvezmény. Ez azt jelenti, hogy 2018-ban a maximális 82 800 Ft-ot visszaigényelhetem, mert ennél többet adóztam? A másik kérdésem, hogy fizetni kell az önellenőrzésért, vagy csak akkor kellene, ha tartozásom lenne a NAV felé?

2020. nov. 22. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem számít, hogy hány hónapot dolgoztál, a befizetett adód a lényeg. Az önellenőrzés ingyenes az esetedben. Ha van tartozásod a NAV-nál, akkor nem utalják ki, csak a különbözetet.
2020. nov. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az egyes jól mondja. Fizetni max a könyvelőnek kell, ha nem tudod egyedül megcsinálni. Visszaigényelheted a teljes összeget, ha bevallásban kéred, akkor az egész évet nézik.

Korábban, suli mellett nem dolgoztál, akár diákmunkát?

2020. nov. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szakmai gyakorlaton voltam 1 hónapot, de azt nem kellett leadózni.

Azt hiszem egyedül is menni fog, könyvelőt nem szeretnék fizetni.

2020. nov. 22. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

" mert nemrég kaptam veleszületett betegségről diagnózist, amire jár az adóvisszatérítés. "


Azt nem árt tudnod, hogy arról a betegségről, ami által adókedvezményt akarsz érvényesíteni, orvosi igazolással kell rendelkezned. Nem elég egy zárójelentés, vagy diagnózis. Az orvosi igazolásnak kötelező tartalmi elemei vannak. Vagy a háziorvos, de általában a szakorvos állíthatja ki. Rajta van a betegség kezdő dátuma és egy végdátum, ami lehet konkrét, de lehet "végleges" jelölésű is. Csak az orvosi igazoláson feltüntetett időtartamban vagy jogosult kedvezményre és akkor, ha az azon szereplő BNO kódot tartalmazza a hozzá kötődő rendelet.


[link]

2020. nov. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, neked is köszönöm a választ! Ezzel már tisztában voltam, de másnak még jól jöhet, ha a témában keres.

Esetemben egyébként Asperger szindrómát állapítottak meg, ami egyértelműen születési rendellenesség.

2020. nov. 23. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!