Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Folyamatos teljesítésű számláz...

Folyamatos teljesítésű számlázásnál milyen dátum kerüljön a teljesítési igazolásra?

Figyelt kérdés

Folyamatos teljesítésű számlázásnál, ha jól tudom az a szabály, hogy a teljesítés dátuma megegyezik a fizetési határidővel (utólagos számlázás esetén).


Viszont a számlát a TIG-gel együtt kell kiállítani. Arra milyen dátum kerüljön?


Írok egy példát: novemberi munkát számlázok dec 1-én 8 napos fizetési határidővel. Tehát a számla kelte 12. 01., a fizetési határidő és a teljesítés ideje viszont 12. 09.


Viszont szintén 1-én töltöm ki a teljesítési igazolást is. Erre milyen dátumnak kell kerülnie? A valósnak, tehát 12. 01.? Vagy annak, ami a számlán szerepel teljesítés dátumaként, azaz 12. 09.?



2020. nov. 30. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesítési igazolásra szerintem az időszak utolsó napja kell, mivel számvitelileg az a teljesítés, úgyhogy én 11.30-at írnék.
2020. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam így néz ki


Tig - nincs kiállítási dátum csak időszak

Ugyanez megy a számlára pl 2020-11-01—2020-11-30


Számla kelte2020-12-01, teljesítés 12-01, fiz hat 12-09

2020. nov. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy semmi nem írja elő, hogy mikor kellkiállítani a tiget
2020. nov. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!