Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha gazdálkodás és menedzsment...

Ha gazdálkodás és menedzsment szakon végzek, azzal lehetek hivatalosan is könyvelő?

Figyelt kérdés
Álláshirdetesben láttam feltételeknél, hogy mérlegképes könyvelő vagy közgazdász végzettséget kérnek egy könyvelői pozícióra.

2020. dec. 8. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Adatrögzítő lesz az a pozíció csak valszeg. Egy valamit is érő könyvelőnek mérlegképese van minimum.
2020. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egyetemen 3 fő tárgya van a könyvelésnek egymás utáni 3 félévben: Számvitel alapjai, Pénzügyi számvitel 1, Pénzügyi számvitel 2.


A pénzügy-számvitel szakosoknak mind a 3 kötelező, a menedzsmenteseknek csak az első 2. A könyvelés egy jelentős szeletével tisztában van a menedzsmentes is, de nem az egészével. Szerintem egy fullos könyvelői állást nem tudna ellátni, ha nem készül rá külön, mert hiányos az alap tudása. PSZ 2-n is nagyon sok új dolgot tanultunk, ami kell hozzá.

2020. dec. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! És ha elvégzem a gazd.ment és elkezdek egy mérlegképesit akkor az lehet, hogy beszámítják az eddigi tanulmányaimat és csak pár tárgyam lenne hozzá?
2020. dec. 8. 23:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Éppen most szántják be az okj képzéseket és nem tudni, hogy mi lesz a jövőben. Jelenleg a 2017 után kezdő számvitel szakosoknak sincs felmentés a mérlegképes alól (1-2 hoki tárgyat kivéve), szóval nagyon ne reménykedj túl nagy kedvezményekben.
2020. dec. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szuper:D köszi
2020. dec. 9. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!