Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van egy ingatlan a nevemen 5...

Van egy ingatlan a nevemen 5 éve, amire soha nem fizettünk adót, hol kellene érdeklődnöm és befizetnem az eddigi adót?

Figyelt kérdés

Fiatalkorú vagyok, viszont 1,5 hónap múlva 18 leszek és akkor már el tudják árverezni az ingatlant. Be kellene fizetnem az adót rá az elmúlt 5 évre, viszont nem tudom pontosan hol is kell? Milyen hivatal vagy bármi ilyesmi.

A tulajdonos én vagyok, Édesapám pedig haszonélvezőként van bejegyezve.


Kérlek ne olyan válaszokat adjatok hogy kérdezzem meg a szüleimet stb nekem kéne intézni.

Valamint mennyi lehet rá az adó 5 év alatt ?



2020. dec. 11. 00:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Milyen adót akarsz fizetni?
2020. dec. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ingatlan adó, vagy építmény adó vagy nem is tudom. Soha nem volt rá fizetve semmi azért kérdezem , nem tudom mit kell rá.
2020. dec. 11. 01:08
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik már ilyen adó
2020. dec. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tehát akkor semmit sem kell rá fizetni ?
2020. dec. 11. 01:25
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Max helyi rendelet szokott rá lenni, ott nézd meg, de évek óta megszűnt magànszemélyeknek


Meg nem is a te dolgod intézni kiskorúként

2020. dec. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A nevemen van, fater meg külföldön van tehát de az én dolgom.
2020. dec. 11. 02:10
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én pl. személy szerint örülök, hogy ilyen felelősségteljesen gondolkozol.

Ha biztosra akarsz menni, akkor az adott település önkormányzatához menj be, ott érdeklődd meg, kell-e valamilyen adót Fizetni és ha igen, mennyit?

Ha nem, akkor pedig HIVATALOS helyről kapod a választ és megnyugodhatsz. itt a Gyakorin mindenki azt ír, amit akar - ha szerencséd van, nagyon pontos válaszokat kapsz - mint azt nemrég az egyik válasznál tapasztaltam, de ha nincs szerencséd, akkor félretájékoztatnak.


Még valami: ha van az ingatlanon víz, villany, gáz, stb bevezetve, akkor az adott közművekhez is be kellene menni érdeklődni (illetve bocsánat, felhívni őket vagy elektronikusan lekérni), van-e tartozás rajta?

2020. dec. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Ingatlan utáni adókat a helyi önkormányzat vethet ki, tehát ott kell érdeklődni, hogy van-e azon a településen ilyen adó kivetve vagy sem.


Nálunk évekig volt, aztán megszüntették a lakóingatlanok utánit. Garázs stb. utáni maradt továbbra is. Most a COVID miatt szerették volna jövőre újra kivetni a lakóingatlanokra is a helyi adót, de úgy néz ki, hogy ezt a kormány megtiltja az önkormányzatoknak.


Tesóméknál például kommunális adó van, mint helyi adó.

2020. dec. 11. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

"Fiatalkorú vagyok, viszont 1,5 hónap múlva 18 leszek és akkor már el tudják árverezni az ingatlant."


Csak jelzem, ha lenne olyan jellegű tartozásod, ami miatt az ingatlant árverezni kellene (ahhoz végrehajtási jognak is kell lennie az ingatlanon), a kiskorúság nem lenne annak akadálya. :)

2020. dec. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
#9 Csak jelzem hogy a srác nem kibújni akar a kötelezettségei alól a korára hivatkozva hanem rendezni szeretné ha van bárminemű tartozása és ez miatt érdeklődik.
2020. dec. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!