Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez hogy lehetséges? Járt már...

Ez hogy lehetséges? Járt már más is így?

Figyelt kérdés

Október 24-ig volt bejelentett, hivatalos munkaviszonyom, aztán 27-én regisztràltattam magam munkanélküliként és megigényeltem a 3 hónapos munkanélküli támogatást, mivel munka az nincs ugye. Kaptam is már támogatást a számlaszámomra, azonban ma jött egy levél a navtól 3 db csekkel, hogy tb fizetési kötelezettségem van. És fogalmam sincs miért, eddig úgy tudtam, hogy 3 hónapig amég kapom a segélyt, addig a tb-t se kell külön fizetnem,

mert az is benne van.

Felhívtam őket, azt tanácsolták hogy írjak levelet nekik, mert elképzelhető, hogy valami hiba. Előre félek, hogy kifogják majd magyarázni, hogy így megy úgy és köteles vagyok kifizetni, pedig valójában nem. Járt már valaki hasonlóan?



2020. dec. 21. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Hogyha azt mondták, hogy küldj nekik levelet, akkor tegyél úgy és ne parázz rá. Mivel jogszabály szerint intézkednek a hivatalos irodák, így olyan nincs, hogy "kimagyarázzák", de ha még véletlenül úgy is tennének, fellebbezhetsz a határozat ellen és jegyzőkönyvbe rögzítheted a panaszt, melyet már nem tudnak legyintéssel megkerülni.


A levélben minden adatot írjál le az eseteddel kapcsolatban és tértivevényesen küldd, hogy legyen mire hivatkoznod neked is, ha esetleg azt mondanák, hogy nem kapták meg.

2020. dec. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg kapod az álláskeresésit, majd utána max 45 napig nem kell tb-t fizetned. A NAV-nál valszeg valami hiba csúszott a gépezetbe, de ha jelenleg is kapod az álláskeresésit, akkor biztosan nem kell fizetned, ezen nem tudnak mit kimagyarázni.

Még az jutott eszembe, nem lehet, hogy az elmúlt években volt elmaradásod, és azt kell most utólag fizetned?

2020. dec. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs elmaradásom, ez elmúlt években ugyanott dolgoztam, rendesen be voltam jelentve mindig.

Ez a fizetési kötelezettség most erre az időszakra szól, mintha “elfelejtették” volna, hogy munkanélkülin vagyok.

2020. dec. 21. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Csupán a lényeges dolgokat hagytad ki:

- Mi áll a NAVos levélben, mikortól van fizetési kötelezettséged?

- Mi van a munkaügyis határozatban, mikortól meddig kapod az álláskeresési járadékot?

- Mikortól meddig tartott az utolsó munkaviszonyod és volt-e előtt legalább 30 napos megszakítás a 2 munkaviszony között?


A NAV a hozzá beküldött adatokból dolgozik. Ha valaki nem jelentette/rossz adatokkal jelentette a biztosítási jogviszonyodat, akkor előírják a fizetési kötelezettséget (mivel náluk úgy jelentkezik, hogy nincs biztosításod és egyéb jogon se vagy eü. ellátásra jogosult)


Mit mutat a TAJ szolgáltatásokban a biztosítási jogviszonyod? Ott szerepel a munkaügyis biztosításod? Jelenleg is él?

2020. dec. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!