Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi ideig kell megőrizni a...

Mennyi ideig kell megőrizni a papíralapú adóbevallásokat?

Figyelt kérdés

Átnéztem a papírjaimat és van egy csomó, véleményem szerint szemét. Ugye pár éve online történik a bevallás (azt hiszem 17-től, vagy 18-tól), de előtte még papíralapú volt a bevallás (legalábbis nekem).


Mind a mai napig megvan a 2012-es, 2013-as és 2014-es adóbevallásom. Egyesek azt mondják 5 évig, mások 7 évet mondanak.


Most utána olvastam és itt is van egy csomó különbség:


Pl itt: [link] azt írja a 12-est azt 2018 december 31-ig, ami meg 6 év. Nem 5 és nem is 7. Ez egy 2013-as cikk amúgy.


Itt szintén 5 évet ír. Ez egy 2017-es cikk:

[link]


Mindig munkaviszonyból kaptam a jövedelmemet és nem vállalkozóként. Ezt csak azért írom le, hátha ott máshogy van.


Ti hogy tudjátok? Van valakinek ennél frissebb információja?



2020. dec. 29. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Bevallás éve +5 év, így jön ki a 6 év, én ennyiről tudok.
2020. dec. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7 év, de nekem volt 15 éves ingatlanadós bevallásom is, az közel 1.7 milliót ért hogy megvolt.
2020. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyban függ attól is, higy mi van az adóbevallásban. De sima szja bevallás az hat év.
2020. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Adó elévülésének idejéig. Ez jelenleg 5 év.


Egy 2017-ben szerzett jövedelmet 2018-ban kell bevallani. Tehát 2018-tól számoljuk az adó elévülését, hiszen onnantól kezdve van tudomása az adóhivatalnak róla és íródik elő egy kötelezettség mégpedig 2018. évre. Innen indul az 5 év. -> 2023. december 31-ig.


Ha a szóban forgó bevallást önellenőrizted, akkor az önellenőrzés évétől indul az 5 év. Tehát ha Te 2019-ben önellenőrizted a 2017-es bevallásod, akkor 2024. december 31-ig kell azt megőrizned. Egy adó meg nem fizetése esetén a behajthatóság ideje is annyival kitolódik, ha önellenőrzést csinálsz.

2020. dec. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!