Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Telekvásárlási illeték,...

Telekvásárlási illeték, fellebbezésének díja?

Figyelt kérdés

Nyáron vásárolt telekre ma kaptam az illeték fizetési felszólítását postán, a levél Dec.17-én íródott.

Az ügyvéd a nyáron azt mondta, ha beépítem mentes leszek és intézi, ezek szerint nem intézi..., felhívni nem tudom. Messze lakik.

A NAV. azt írja, a fellebbezésnek van díja, vagy nincs, a beadással együtt kell megfizetni, ha van, honnan lehet tudni, hogy ennek van-e?

Mikor telik le vajon a határidő, 17-től 15 nap, vagy az ajánlott levél átvételétől?

Be fogom építeni pár éven belül, úgy tudom akkor mentes vagyok....

Miképp tudnám most ezt a leghamarabb elintézni fizetés nélkül, hogyan járok el a legjobban? Befizetni nem szeretném...

Bocs, ha hosszú lett és kusza! Minden választ szívesen fogadok és köszönök!



2020. dec. 29. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az építés részét nem tudom. De a fellebbezés nekünk ingyen volt. Mondjuk az ügyvéd intézte.


Amúgy csodálatos dolog ez a telefon. Olyan embereket is fel lehet hívni, akik messze vannak.

2020. dec. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Írtam, nem veszi fel, szerintem szabin van jó ideig, és nem szeretnék kifutni az időből...

Kicsit hasznosabb válaszokat vártam...

2020. dec. 29. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Jah, és az átvételtől számít a 15 nap fellebbezési határidő.
2020. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!