Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vagyonszerzési illeték fizetés...

Vagyonszerzési illeték fizetést automatikusan kapom?

Figyelt kérdés
Ingatlan vagyonszerzési illeték, azaz a vételár 4% áról automatikusan kapok egy fizetési kérelmet? Vagy nekem kell bejelentenem, hogy fizetni szeretnék mert vettem ingatlant? Csak mert az van, hogy vettem ingatlant, de az ügyvéd intézte az átírást. De eltelt 3 hónap és semmit nem kaptam a NAVtól meg s földhivataltól sem.

2020. dec. 28. 06:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Automatikusan jönni fog, egyszercsak.
2020. dec. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok. Valamilyen határidőből kitudok csúszni? Ha mégse jönne?
2020. dec. 28. 06:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Van határideje, de jellemzően a kézhezvételtől számítva van rá elegendő idő befizetni.

Van ügyfélkapud? Arra jön automatikusan az értesítés, ha elkészült.

2020. dec. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van, igen. Arra gondolok, ha ügyvéd mégse intézte volna.. és nem jelenti időben.
2020. dec. 28. 07:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt, hogy 5 hónappal később jött meg.
2020. dec. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk majdnem egy év után jött, akkor is rosszul számolták ki. Ne aggódj, küldik, kell nekik a pénzed.
2020. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónappal később kaptuk meg. Ha az ügyvédnek adtál meghatalmazást, hogy intézze, akkor nem hiszem hogy gond lenne. Sok idő, mire küldik a határozatot.
2020. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Az ügyvéd ha akarod, ha nem, kötelezően jelenti az ingatlan szerzésed a NAV-nak. Tehát tudni fognak róla, és majd idővel jön az illeték kivető határozat. Arra még lesz fellebbezési idő, ha az eredménytelenül telik el, akkor válik a határozat jogerőssé és utána könyvelik fel ténylegesen a kötelezettséget az adófolyószámládra. Bőven lesz időd befizetni.


Nem szokták elkapkodni. Biztosan nem Te futsz ki határidőből, maximum az adóhatóság. :)

2020. dec. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jah, amúgy mi majdnem két évvel a határozat után fizettük be. Semmi késedelmi kamat vagy büntetés nem volt rajta.
2020. dec. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!