Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem jár az adó kedvezmén...

Miért nem jár az adó kedvezmény a férjemnek? Klinefelter-szindróma.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A férjemnél 2017-ben diagnosztizálták a Klinefelter-szindrómát.

A genetikai laborba kapott papíron lévő BNO kód: Q9800

Mikor megnéztük az adó kedvezményes listát akkor rajta volt a Klinefelter-szindróma, de a mellette levő BNO kód Q984

Mikor rákerestem BNO kód keresőben akkor mind a két kódot megtalálta csak épp más neven.

Q9800: Klinefelter-syndroma, karyotípus 47, XXY

Q984: Klinefelter-syndroma, k.m.n.


Esetleg valaki tudja mi a különbség a kettő között?

A héten fel fogom hívni a genetikai központot, hogy tudnak e segíteni.

Vagy épp van közöttetek, aki adó ügyekkel foglalkozik és találkozott már hasonlóval?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.



2021. jan. 4. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem adóügyi kérdés, orvost kérdezz, ki a különbség a kettő között. Ránézésre, laikusként a férjednek egy valamilyen típusa van, és lehet, arra nem jár.
2021. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen :)
2021. jan. 4. 21:46
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Valószínűleg az Ő betegségtípusa nem rontja olyan fokban az életminőségét, hogy adókedvezménnyel kelljen megsegíteni, azért nem szerepel abban a körben.
2021. jan. 5. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak épp olyan szinten rontja az életminőségét hogy egyáltalán nem lehet gyermeke.
2021. jan. 5. 11:08
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Ettől súlyosabb esetekre se jár adókedvezmény.

A férjemnek pl. öröklött trombózis hajlama van, ami egy mélyvénás trombózis után derült ki, amibe majdnem belehalt és hetekig kórházban kellett feküdnie mozdulatlanul, majd újra kellett tanulnia járni. Egész életében vérhígítót kell szednie, nem ehet bármilyen ételt emiatt, folyamatosan kompressziós harisnyát kell hordania, nem ajánlott repülőn utaznia, vagy hosszabb autóúton, nem ülhet, állhat, feküdhet huzamosabb ideig egyfolytában, nem emelhet és 6 hetente vérvizsgálattal kell ellenőrizni a protombin és INR szintjét. Figyelnie kell arra, hogy nehogy megvágja magát, mert könnyen elvérezhet. Nem szedhet akármilyen gyógyszert. Nem mehet fogorvoshoz, csak szájsebészhez, de előtte változtatni kell a gyógyszer szedésén és ellenőrizni, hogy sűrűbb lett-e a vére, hogy ne vérezzen el egy foghúzástól, ez viszont azt eredményezi, hogy növekszik a trombózis és az embólia esélye, amibe azonnal belehalhat.

Előttetek ott a lehetőség idegen spermás megtermékenyítésre és örökbe fogadásra, neki viszont nincs lehetősége arra, hogy pl. pár évenkénti vércserével megszabaduljon a betegsége legalább némelyik velejárójától.

2021. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon Sajnálom a férjed.

Értem én, hogy van más lehetőségünk és hidd el élünk is vele.

A héten indítjuk az örökbefogadást és egy sikertelen lombikon is túl vagyunk.

Tudom, hogy a férjed és a férjem esete nem tehető egy lapra, de mind kettőjüknek befolyásolja az életét csak más formában.

És mivel ha már jár érte adókedvezmény akkor igen is utána megyek és kapja meg.

Mert pl. a donor kétszáz ezer volt, és ha kicsit is vissza kap belőle az nagy segítség lenne.

Mindenki másképp éli meg dolgokat. A férjemnek 3 évébe telt ezt feldolgozni és megtanulni vele együtt élni.

Remélem ti is találtok valami megoldást. Én remélem, hogy megváltoztatják és ti is kaptok.

2021. jan. 5. 12:50
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

"Csak épp olyan szinten rontja az életminőségét hogy egyáltalán nem lehet gyermeke."


Nem akarlak megbántani, nagyon sajnálom, hogy ilyen problémával küzd a férjed, de nálatok nem életminőség romlásról beszélünk. Attól, hogy valakinek nem lehet gyermeke, az nem az életminőség romlás kategória.

Egy vakság, egy bénulás stb. az már inkább az.

2021. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg az Ő betegségtípusa nem rontja olyan fokban az életminőségét, hogy adókedvezménnyel kelljen megsegíteni, azért nem szerepel abban a körben."


Ezért fogalmaztam így.

2021. jan. 5. 17:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Majd írjál léci, mit tudtál meg a bno-kal kapcsolatban.
2021. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ehyenlőre semmit. Senki nem tudja.. ami nagyon érdekes. Én magamba már azon a véleményen vagyok hogy szerintem járna neki csak mindenki úgy van vele hogy nem érdekli ő úgy sem kap belőle.

Mert elvileg a háziorvosnak kéne a papírt kiadni és a házíorvosnak kéne tudni és utána járni a dolgoknak de ő azt mondta semmi közze nincs hozzá és ezzel mossa kezeit.

Érdekes dolgok vannak itt.

2021. jan. 15. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!