Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Chaturbates jövedelem után...

Jules3 kérdése:

Chaturbates jövedelem után hogy kell adózni? Illetve milyen kifizetési lehetőségeket tudtok javasolni? Cosmopayment, paxum? Annyira bonyolultnak tűnik ez az egész..

Figyelt kérdés
Most kezdtem a chaturbaten és már van párezer tokenem, be szeretném váltani kpra, de nem tudom hogy most kell e egyáltalán adózni utána vagy sem itthon. Nem akarok adóbírságot..

2021. jan. 5. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mekkora összegről beszélsz?
2021. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Kellene adózni, ennek ellenére az ezzel pénzt keresők jó része nem teszi.

Ha valamelyik e-walletre fizetteted ki magad és a hozzá tartozó kártyával költöd a pénzt, akkor -mivel magyar bankot nem érintesz- kicsi az esélye hogy ez ügyben az adóhivatal látókörébe kerülj.

Ha nincs más bevételed, fizesd a TB-t és ne nagyon dicsekedj a munkádról (esetleges rosszindulatú ismerősök miatt).

Ha valamiért szeretnéd ezt a bevételedet hivatalossá tenni, jobb, ha keresel egy könyvelőt.

2021. jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2021. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

100rugóról lenne szó havi szinten.2es kommentelő köszi :)

Az ewallet pl a paxum vagy cosmopayment?

2021. jan. 5. 21:05
 5/15 anonim ***** válasza:
Paxumra sok panaszt olvastam már; Cosmo-ról nem igazán olvastam semmit, ami szerintem azt jelenti, hogy többé-kevésbé jól működik.
2021. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja igen, ezek e-walletek.
2021. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha teljesen nyugodtan akarsz aludni, akkor vállalkozás kellene rá. Az hogy milyen, meg milyen adózással az egyéb dolgaidtól függ.

Sokan csinálják hivatalosan egyébként, én több ilyet is ismerek személyesen, havi 2-3 számlával is kiutalással letudják az egészet. Ők paxumot használnak, onnan dobják tovább az itthoni számlájukra.

2021. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kamionsofőr haverom, aki erotikus videókat tölt fel magáról a ManyVids-re. Kap havonta pár száz dollárt a Cosmopayment kártyájára és azt költi, a kamionos fizetése meg marad a számláján és beforgatja lakástakarékba meg Kincstárjegybe. Csak a hivatalos fizetése után adózik. Azt mondja, a Cosmo kifizetésekből nem lesz Ferrarija, soha nem fogják vizsgálni, hogy miért nem lecsókolbászt evett és miből telt téliszalámira.
2021. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi 8-as :) csinaltatok cosmo kartyat akkor. Remelem nem draga a penzfelvetel
2021. jan. 5. 22:42
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem mint alkalmi munkából származó jövedelmet bevallhatod, ellenőrizni úgysem fogják tudni, viszont akkor már nincs mivel megfogni, mivel meg van magyarázva a jövedelmed ami a bankszámládra érkezett.


Mivel bevallottad, nem fogják vitatni.


Akkor van inkább ciki, ha mondjuk bíróság vagy behajtócég más okból kifolyólag, például gyerektartás, vagy köztartozás stb miatt kérelmet küld a nav felé, hogy ellenőrizzék a jövedelmeidet, és te nem tudod megmagyarázni, hogy miért nem írtad bele az adóbevallásodba az abból érkező pénzt.

2021. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!