Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Le tudná nekem vezetni valaki...

Le tudná nekem vezetni valaki az szja-s egyéni vállalkozó adó és járulék számítás pontos menetét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Könyvelő szeretnék lenni és itthon próbálom fejleszteni magam, nézegetni a dolgokat, ezért is nem fordulok egy könyvelőhöz, mert még csak tervezés és fontolgatás alatt van.

Nem teljesen tiszta az egyéni vállalkozók személyijövedelem alapján történő adózása.

Írok egy példát, segítenétek nekem levezetni, hogy pontosan mik az adó és a járulékok kiszámításának menetei?


Józsi egy pék, február hónapban keresett 1000000 Ft-ot és a kiadása volt, 150000 Ft. Nem szeretne kivenni penzt, mert maradt bőven az előző hónapról.


Józsi, márciusban szintén 1000000 Ft-ot keresett, a kiadása legyen szintén 150000 Ft, viszont most szeretne kivenni 300000 Ft-ot.


A kérdésemet már említettem, illetve arra lennék kíváncsi még, hogy a kiadásnál a számlán szerepelnie kell Józsi bármilyen adatának, vagy csak elég, hogy megtartja a mondjuk, 50 db üveg lekvárról kapott számláját? Ha tankol ott is csak eleg a fizetes vegen kapott szamla?


A válaszokat előre is köszönöm. Az unokatesóm most lett szja-s egyéni vállalkozó és érdekelnek ezek a dolgok.


Üdv, Heni



2021. jan. 6. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
te most autodidakta módon akarsz könyvelő lenni, és a GYK közönségét használod tutornak, vagymi? :-D
2021. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Na, ennél nagyjából hétszázszor bonyolultabb a dolog, ezért fizetek picit többet egy jogi doktoris adószakértőnek, hogy ne legyen gond.
2021. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a nem éppen a kérdésre adott válaszod.


17 évesen még nem tudok olyan helyen tanulni, ahol eme tudás iránti szomjamat csillapíthatnám. Elnézést, hogy valami vonz és szeretnék tudni róla. Másrészt viszont kérlek, ne próbáld meg kitalálgatni a céljaimat, mert én sem turkálok a tieidben és nem is érdekel, csak gondolkozz el, mielőtt valahova írsz. Nyilván nem a gyakori kérdéseken szeretném megszerezni a könyvelői képzettségem, te nagyon okos.

2021. jan. 6. 16:20
 4/9 A kérdező kommentje:
2/3-as köszönöm a válaszod. Százalékban, nagyjából mennyi marad nálad?
2021. jan. 6. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, hiába "oltottad le" az 1-est, pedig igaza van.


Ha 17 évesen a tudás iránti szomjadat szeretnéd csillapítani, akkor írd be a neten a keresőbe, hogy egyéni vállalkozó tételes adózása és olvasgass. meg fogod látni, hogy valóban nem ennyire egyszerű a dolog egy csomó féle adó van és költségként sem lehet leírni akármit.

2021. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


Abszolút nem oltásnak szántam, csupán értelmetlen a hozzászólás.


A tiédre reagálva pedig, beírtam. Ha megtaláltam volna, amit keresek, akkor nem írtam volna ide és nem így tettem volna fel a kérdésem. Tisztában vagyok vele, hogy egy pék nem tud költségként elszámolni egy betonkeverőt, csakhogy a kiírásomnál maradjak, és azzal is tisztában vagyok, hogy vannak a bevételt csökkentő tételek, értékcsökkenés és a többi, de a kérdést szerintem világosan tettem fel.

2021. jan. 6. 17:00
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Írd be a gugliba, és szűrd ki az értékelhető találatokat.

De ahogy az előttem szólók is írták, ez nem fekete-fehér-igen-nem.


Vegyél egy szakközépiskolai könyvet, és alaposan tanulmányozd át.


Persze mellette nem árt, ha tisztában vagy a folyamatosan változó jogszabályokkal, amikből mindig naprakésznek kell lenned, hogy melyik járulék, melyik adó pontosan mennyi.

2021. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, látom, nagy mellény már van... :-( Én léptem is.
2021. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csodálom, hogy nincs nálad bevezetve a gugli, nekem első találatra kidobta!


[link]

2021. jan. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!