Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kell tudnom ha egyéni...

Rebeka1991 kérdése:

Mit kell tudnom ha egyéni vállalkozó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyéni vállalkozást szeretnék létrehozni. De még a megkérdezett 3 könyvelő sem tudta pontosan megmondani, hogy mit és hogyan... Amitől megrémülök mert akkor ki tudja megmondani? Vagy nem jó embereket kérdeztem :)


Programozás + egy "webshop" üzemeltetése (semmi csomagküldés, semmi fizikai dolog csak virtuális szolgáltatás, pl letölt egy szöveget 1 dollárért) a terv. Minden esetben PayPal-ra érkezne a pénz és onnan küldeném az itthoni számlámra. Lentebb összeszedtem a szerintem megfelelő tevékenységi formákat. A "Csomagküldő, internetes kiskereskedelem" részlegesen engedélyköteles a csomagküldés miatt (gondolom), de én csomagot nem küldök. Kell-e akkor-is valami engedély?


Ha általányadózást szeretnék, akkor mi a képlet ha a számlámra érkezik mondjuk 10.000 forint? Senki nem tudta megmondani, hogy -X% SZJA, -Y% EHO és a végén elkölthetek 5.000 forintot...


Sajnálom, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de elvagyok keseredve. A legrövidebb NAV leírás is bonyolult szerintem a számtalan hivatkozással.



Előre is köszönöm a válaszokat!

Rebeka



Tevékenységi körök:

6201 - Számítógépes programozás

4791 - Csomagküldő, internetes kiskereskedelem

6311 - Adatfeldolgozás, web-hoszting szolgáltatás

6209 - Egyéb információ-technológiai szolgáltatás

749001 - M.n.s. egyéb szakmai, tudományos, műszaki tevékenység



2013. jún. 13. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Rebeka, írd össze a kérdéseid, és menj be a NAV ügyfélszolgálatára.

Én ezt tettem, és két év után is még mindig vannak homályos foltok, pedig csak adószámos vagyok, nem vállalkozó, és csak fordítok.

Mindig az illetékest kérdezd, ott kell tudniuk válaszolni. Esetedben a NAV az illetékes.

2013. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még valami, a könyvelő jobbára számokkal foglalkozik, nem kell tudnia, hogy működtetünk egy vállalkozást. Neki azt kell tudnia, mennyi a bevételed, hol vannak a számláid, a számlakivonataid, mennyi az áfád, mennyi költséget írhatsz le, van-e adókedvezményed, stb.
2013. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem csomagküldő internetes kiskereskedelmet csinálsz, akkor elég lehet az adószámos magánszemély.


Ha igen, úgy vállalkozói és székhely szerinti jegyzőnél bejelentés kell hozzá, ami 3000 Ft ha jól tudom + egyéni vállalkozóként járulékköteles is leszel az első naptól fogva. (Ha nincs főállásod, vagy nappali tanulmányod mellette, akkor minimálbér után fizetsz, vagy KATA-zol havi 50.000 körülivel)


Ha csak adószámos magánszemély vagy, akkor nincs járulékod, de arról az előző hozzászóló többet tud mondani, hogyan is működik.


Engem a NAV-tól hasonló kérdéskörben a KSH-hoz irányítottak, mert nem tudták megmondani, ha én csak a webáruházért mint technikai feltételért felelek, a nyugtát-számlát a beszállítók adják és nem én szállítok, akkor azt lehet-e adószámosként 6311 - Adatfeldolgozás, web-hoszting szolgáltatás keretén belül végezni?


A normál webáruházhoz cégszerűség kell, de minimum egyéni vállalkozó és bejelentés. (nekem a vége kft lett és így mindent csinálok :-)) )

2013. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm az eddig érkezett válaszokat!! :-)


Norbert: A Kft előnyösebb? Úgy tudom, hogy 500 ezer forint kell hozzá ami most nekem nincs. De lehet, hogy mindenképpen az a legjobb megoldás sok szempontból.


Másik válaszoló (bocsi, de nem látom a neved :-) ): Lehet, hogy keverem de adószámos magánszemély, egyéni tevékenységi körben szerzett jövedelme nem lehet rendszeres. Vagy lehet, hogy ezzel is félretájékoztattak :)


Köszönöm mégegyszer, hogy írtatok!

Rebeka

2013. jún. 14. 10:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, így van, nem tájékoztattak félre, én adószámos vagyok, mert nincs folytonos munkám. Nem azt írtam, hogy neked annak kéne lenni, arra utaltam, hogy az indulásnál nem valószínű, hogy mindent tudni fogsz, mert gyakorlatban jönnek a kérdések, amikor egy-egy probléma felmerül. Ami pl. induláskor eszedbe sem jut. Én így jártam adószámosként.
2013. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!