Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfamentes e.v., szolgáltató...

Áfamentes e.v., szolgáltató vagyok. Nagy ritkán kéri valaki a Kft-re a számlát (10-15eFt-ról van szó, évi 4-10 alkalommal). Ő kifizetőnek minősül?

Figyelt kérdés

Nem állok vele szerződésben. Szükséges írásban tájékoztatnom, majd aláírtan visszakérnem, hogy tájékoztattam?

Nagyon szépen köszönöm. Szép napot!


2021. jan. 11. 15:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Katás vagyok.
2021. jan. 11. 15:35
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

"Szükséges írásban tájékoztatnom, majd aláírtan visszakérnem, hogy tájékoztattam?"


MIRŐL?

2021. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szó sincs arról, hogy aláírtan vissza kell kérned. A törvény csak arról rendelkezik, hogy írásban kell tájékoztatnod őt. Arról nem ejt szót, hogy neki ezt tudomásul is kell vennie. Vagyis ha a a számla mellé kap egy papírt, hogy katás vagy, akkor az már elég. Sőt, én úgy gondolom, hogy ha nem vagytok folyamatos szerződéses viszonyban, hanem csak alkalmi vásárló, amikor nem készül szerződés, akkor a számlán bőven elég feltüntetni, hisz a törvény csak írásos tájékoztatást követel meg, formai követelmény nincs. Ugyanezen logika mentén elég ha e-mailt írsz neki.
2021. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. 2020-ban a számlán amúgy is ott volt, hogy "kisadózó" és jelenleg is ott van az elektronikus számlán.

Ettől függetlenül írok neki egy e-mailt, hogy KATA-s vagyok. Azon gondolkodtam, talán jó lenne egy válasz a részéről, mert bárki mondhatja, nem kapott levelet erről a tájékoztatásról.

Akkor ő is kifizetőnek számít még akkor is, ha nincs köztünk szerződés.

(2021. jan. kata szabály változásáról szól, miszerint a kifizetőt tájékoztatni kell a kisadózó minőségről, 2020-ra vonatkozóan is.)

2021. jan. 11. 18:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag kifizetők a cégek és egyéni vállalkozók. Sarkítva. Szóval a lényeg, hogy magánszemély partnert nem és külföldi partnert sem kell tájékoztatni (hacsak nincs magyar telephelye).
2021. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!