Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Olyankor mi történik, ha...

Olyankor mi történik, ha külföldről értékhatáron felül rendelek több dolgot egyben, de azokat külön küldik? (lent)

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az EU-n kívüli országokból 22 euró érték fölött vámot kell fizetni. Na most ha én rendelek egy helyről egyszerre több dolgot ami meghaladja a 22 eurót, azaz vámköteles, de ezt a több dolgot a feladó több lépcsőben küldi el, azaz külön időpontokban, több csomagként, úgy hogy én nem tudom hogy melyik csomagban mi van, mert csak a feladásról kapok értesítést, akkor mi történik? Mert ugye a számla a vásárlásról amivel igazolom a cucc értékét az egy számla, egyben van rajta egy összeg. Viszont több külön csomag érkezik különböző időpontokban. Ilyenkor minden alkalommal megvámolnak a teljes összegre csomagonként, mert ugye a számlán az van hogy mondjuk (csak egy példa) vettem 10 valamit az USA-ból, darabját 8 dollárért, azaz a teljes összeg 80 dollár, de az adott csomagban amit a vám kézhez vesz mondjuk csak két cucc van, én meg nem tudom mennyi, így csak az egész számlával tudok igazolni. Akkor megvámolnak a négyszerese összegre végül?

2021. jan. 13. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Ha az egyes csomagok értéke nem haladja meg a 22eurót, akkor nem nem vámolják meg. Ha pl. rendelsz egy 100eurós csomagot, amit az eladó 5db 20 eurós csomagként küld külön időpontokban, akkor nincs vám. Ha 4db 25eurósként küldi, akkor a 4db 25eurósra egyenként fizetsz ÁFÁt vámot csak ha a vámhatárt is eléri az összeg). Tehát végül ugyanannyi áfát fizetsz, mintha 1db 100eurósat küldött volna (25 euró után az áfa 7euró, azaz 4x7=kb.27euró áfát fiztetsz, ami ugyanannyi, mintha a 100euró után fizetted volna).

Az már más kérdés, hogy ha minden határérték feletti csomag után fizetned kell a vámkezelés díját is.

(Kiemelném a kötekedőknek, hogy az összegek csak példák voltak, tudom, hogy 25euró után nem fognak felszámolni áfát, hanem átengedik).

Az eladónak fel kell tüntetnie a csomagon a tartalmát és értékét. Ha ezt rendben feltünteti, akkor az után fogják kiszámolni az áfát és nem a teljes, számlán szereplő összeg után.

2021. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Nem életszerű, hogy az egyszerre rendelt dolgokat a feladó több csomagban állítja össze. Ha a feladó ugyanaz, mindent egy csomagba fog rakni. Ha többféle külső helyről rendeli be ő is, akkor az utolsó tételt is megvárja a feladás előtt, és egy csomagban kapod meg. Már csak azért sem életszerű a több csomagos feladása ugyanannak a rendelésnek, mert az mindannyiszor postaköltséggel és külön feladással jár, amit te nem fizettél meg.


Ha a weboldal ugyanaz, de piactér jellegű ahol több eladó hirdet és te több dolgot rendeltél, akkor célszerű külön fizetni a különböző eladó összeállított termékeit, mert akkor külön számlát és összesítőt fogsz kapni. Ha ez nem így történt és vámeljárás indul, meg fogod kapni a csomagszámot vagy nyomkövetési számot, abból a rendelés oldalán már vissza tudod követni hogy milyen termék tartozott hozzá, és mi volt az ára.


A számlát és rendelési visszaigazolást pedig lehetséges úgy szerkeszteni, hogy az oda nem tartozó elemeket törlöd. Mivel ezek online vannak, a böngésző fejlesztői konzoljából a szöveges tartalom szabadon átírható, majd abból készül képernyőkép. Természetesen csak a valóságnak megfelelően, mert lehetne kamuzni az árakkal, de a vámos ugyanúgy rá tud keresni és ellenőrizni hogy tényleg annyi-e amennyit fizettél, másrészt büntetőjogi felelősséged tudatában teszel nyilatkozatot, ahol nem célszerű hamisítványt beadni. Önmagában az, hogy te csak a csomaghoz tartozó tételeket és ténylegesen kifizetett és online is ellenőrizhető árát tünteted fel más sorrendben mint ahogy eredetileg generálva lett, nem fogják látni a különbséget.

2021. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 Pedig hidd el, pontosan egy olyan helyről szoktam rendelni (Egyesült Királyság), ahol sok termék előrendelés, tehát akkor nincs készleten, hanem majd lesz valamikor. Továbbá ami készleten van, azt is több országból küldik meg, rögtön hozzám a címre. Szóval de, életszerű. (A legutóbbi 8 elemből álló rendelésem 5 részletben kaptam meg konkrétan, azaz eddig 4-ben, még egyet majd ezután küldenek.) Hogy a posta hogy éri meg nekik, azt nem tudom, nagykereskedelem, lehet szerződött partnerek. Fix, egyszeri szállítási díj van egy rendelésre, bármennyit rendelsz benne (ha 1-et, ha 250-et), és bármennyi helyről és időpontban küldjék is meg. Pont ezért lenne fontos.

Köszönöm amúgy mindkét választ!

2021. jan. 13. 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3


Van egy vámkezelés is, ha jól emlékszem a posta esetén 3000Ft körül van így azt akkor minden csomag esetében külön kellene fizetni így jóval többet fizetnél.



Itt amúgy az is kérdés, hogy mi lesz a csomagra írva mint összeghatár és hogyan lesz küldve, mert ha beikszeli, hogy ajándék akkor rögtön 45 euró a határ.


Mekkora összegben rendelnél kb és mekkora összegűek lehetnek így a csomagok. Így hogy semmi infó nincs nehéz bármit is mondani, mert nem tudod áfát kell fizetni vagy mellé még vám is vagy simán átsiklik a csomag.


Számomra ez fura, hogy több országból jönnek a csomagok. Az normális, hogy darabolják a rendelést ez hazánkban is így megy, ha rendelsz egy TV, porszívó, hajszárit akkor nem egy bazi nagy dobozt hoznak, hanem 3 csomag lesz. És akár különböző napokon is érkezhetnek a csomagok nem 1 nap alatt adják fel ami ott van raktáron az elindul ami érkezik az meg 1-2 nappal később kapod meg.



Amúgy, ha rendeltél tőlük és tudod melyik futárcég hozza akkor mért nem őket kérdezed a vámkezelésről hisz úgyis ők csinálnák így tőlük tudsz kapni pontos infót vagy a boltnak írni ahol veszed, hogy hogyan zajlik. Szerintem sokkal egyszerűbb és pontosabb választ tudnak adni.

2021. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!