Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-s Bt, ami idén januártól...

KATA-s Bt, ami idén januártól ÁFA körös (előtte EVA-s volt) lehet jövő év elejétől alanyi ÁFA mentes, ha az idei évi bevételei jóval a 12 milliós határ alatt maradtak?

Figyelt kérdés

KATA-s BT-vel kezdtem meg idén a tevékenységemet amit úgy vettem meg, hogy előtte EVA-s volt és már vagy 10 éve semmi bevétele nem volt csak úgy állt. Én ÁFA körbe tettem, de mivel főleg csak lakossági ügyfelekkel dolgoztam és nem is indult be annyira (3,5 milliót tudtam számlázni) mint vártam ezért szeretnék jövő év elejétől alanyi adó mentes lenni. Illetve egy ide vágó kérdésem az még az lenne, hogy amennyiben sikerül kilépni az ÁFA körből akkor az eddig görgetett visszaigényelhető ÁFA értékemet ami kb 200 ezer Ft lesz(negyed éves bevalló vagyok és visszaigényelni 250 ezertől tudnám most) ki tudom utaltatni ha alanyi mentesség válik a cégem? Bármennyit ki lehet ha éppen elhagyom az ÁFA kört, nem csak 250 ezer felett mint rendesen? Illetve ez az utalás nagyjából mikor érkezik majd meg? Pár nap/hét/hónap?

Köszönöm előre is.



#adózás #ÁFA #BT #Alanyi adó mentesseg
2020. szept. 24. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem léphetsz ki, két évig áfásnak kell lenned.

Kiutalást pedig akkor sem kérhetsz, hanem görgetődik tovább. Ha becsukodna céget, akkor kérheted ki. Vagy intézz még 50ezer áfát és utaltasd ki úgy. 75 nap alatt meg is jön :D Na jó, 30 is elég néha :)

2020. szept. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!