Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az adóazonosító jelem...

Ha az adóazonosító jelem illetéktelen kézbe kerül, azzal vissza lehet élni? Hogyan?

Figyelt kérdés
A Vaterán vásároltam valamit, az eladó postán küldi, postán maradóra. Ehhez sms-ben kérte az adószámomat, nem tudom miért, még nem adtam meg. Itt [link] azt olvasom, hogy aki nem vállalkozó, csak magánszemély (mint én) annak nincs is adószáma, csak adóazonosító jele, az utóbbit pedig nem kell szerepeltetni a számlán.

2021. febr. 4. 03:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem is az, hogy nem kell, egyenesen tilos. Ne add meg.
2021. febr. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vissza.

Egyik munkatarsamnak elloptak az adatait es a neveben pokereztek. Lehet nem pont ez az eset, de hasonlo. Rendorsegi ugy lett belole es nagyon sokat jarta a birosagot stb... A vegen nem kellett kifizesse az adot amit a neveben nyeresegkent elkonyvelt penzre fizetni kellett volna, de hatalmas stresszel jart szegenynek meg egy csomo penzebe / idejebe

2021. febr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha adoszamod lenne kötelező lenne megadni. Mivel nincs ezért nem kell megadnod
2021. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az eladó egyéni vállalkozóként értékesíti azt, amit eladott Neked. Neki erről számlát kell kiállítania, és azért kérte az adószámod, mert azon fel kell tüntetnie. Ő nem tudhatja, hogy Te magánszemélyként vásárolsz és nem vállalkozóként, ezért nincs is adószámod.

Ezt egyszerűen közöld vele. Nem rendelkezel adószámmal, mert magánszemély vagy.


Várom a fejleményt... :)

2021. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Végül is megadtam, a következők miatt. Azt mondták, hogy enélkül nem megy a dolog, visszautalják a pénzt. Nekem meg nagyon kell a cucc. Kettővel beszéltem a cégtől, és - azt gondolom van fülem erre - a hangjuk alapján nem olyanok, akik csőbe húznak. Meg a honlap alapján is úgy látom, nem olyan cégről van szó, amely ilyenekkel csőbe húzza az embert. Ha mégis történne valami, akkor majd ugyanitt megírom.
2021. febr. 5. 22:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2021. febr. 5. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért ha a számlán is szerepelni fog, azért szólj nekik, hogy jogszabályba ütköző.
2021. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt írod:

"Kettővel beszéltem a cégtől,"


Tehát gazdasági társaságról beszélünk, nem magánszemélyről. Azért kért "adószámot".


" Azt mondták, hogy enélkül nem megy a dolog, visszautalják a pénzt. "

A cég nincs tisztában a hatályos előírásokkal. Ez itt leginkább a probléma...

Magánszemélynek nincs adószáma, az adóazonosító jelednek ehhez semmi köze. Nincs mit megadnod, a NAV-val sem közölheti az adóazonosító jeled (hiába adtad meg), amikor a számla adatait feltölti a rendszerükbe, mert ahogy előttem már írták, szabálytalan, hogy kéri.


Attól ne félj, hogy visszaélne vele, mert nem tud, csak egyszerűen nem kérheti el. Adószámot köteles kérni, de Neked az nincs, mert magánszemély vagy. Inenntől kezdve ennyi kéne, hogy legyen a történet.

2021. febr. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az újabb válaszokat is!
2021. febr. 8. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!