Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha be vagyok regisztrálva a...

Ha be vagyok regisztrálva a munkaügyi központba de nincs munkám hónapokig akkor kell fizetnem egészségügyi szolgáltatási járulékot?

Figyelt kérdés

Ha valakinek nincs munkája de fizetnie kell egészségügyi szolgáltatási járulékot de nincs mibôl kifizetnie és emiatt felemelik a tartozást 120000-re mert nem volt mibôl kifizetnie akkor az már milyen kegyetlen világ?


elôtte néhány éve volt idô mikor nem volt munkám hónapokig de nem kellett fizetnem egészségügyi szolgáltatási járulékot.


Lehet azért mert be voltam regisztrálva a munkaügyi központba?


2021. febr. 4. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
Ha regisztrálva vagy, akkor szerintem nem kell.
2021. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

"akkor szerintem nem kell."


értsd a válaszolónak a leghalványabb fogalma nincs róla, csak gondol valamit, ami egyébként hülyeség.


[link]

2021. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell.
2021. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es! Mégsem akkora hülyeség igaz? Mert ott van amit linkeltél, bizonyos esetekben nem kell.

Azért írtam, mert nekem nem kellett annak idején.

2021. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Csak maga az a tény, hogy regisztrált álláskereső vagy, nem keletkeztet biztosítottságot, tehát kell fizetned arra az időszakra magad utána járulékot.


Ha ellátást is folyósítanak, az ellátás időszakában nem kell fizetned járulékot, mivel maga az álláskeresési járadékra jogosultság biztosítottságot keletkeztet.


Mikor nem kell?

- Az álláskeresővé válásod megszűnése előtt például munkaviszonyban voltál. Annak megszűnését követő annyi napig nem kell járulékot fizetned (passzív időszak), amíg a munkaviszonyod fennállt, de ez nem lehet több 45 napnál.

- Ha időközben megállapították a rászorultságodat, akkor a rászorultság megállapításának kezdetétől maximum 1 évig nem kell fizetned járulékot. A rászorultság megállapítását a kormányhivatalban kell kezdeményezni.

- egy csomó más élethelyzet, amit itt sok lenne taglalni.


"elôtte néhány éve volt idô mikor nem volt munkám hónapokig de nem kellett fizetnem egészségügyi szolgáltatási járulékot."


Elég régóta ez a jogszabály. 2020. július 01-je előtti időszakban alapból be kellett volna jelentkeznie a járulék fizetésére annak, akinek ilyen kötelezettsége keletkezett. Az lehet, hogy Te ezt nem tudtad, nem jelentkeztél be, és soha nem derült ki, hogy fizetned kellett volna.


"Lehet azért mert be voltam regisztrálva a munkaügyi központba?"


Ahogy fentebb már írtam, csak egy sima regisztráció nem ment fel alóla. Ahhoz ellátást is kell, hogy folyósítsanak. :)

2021. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
0%
Ha a NAV küld egy csekket akkor igen, ha nem akkor nem. :D
2021. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorlatilag kb. az van, amit az előttem hozzászóló írt. :D
2021. febr. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!