Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan "működik" az elentronik...

Hogyan "működik" az elentronikus készpénzes számla?

Figyelt kérdés
Akkor szokás a számlát átadni, mikor az ügyfél fizet. Készpénzes e-számlánál ez nem lehetséges, hisz elektronikus, így ott helyben nem tudja kiállítani a szolgáltató. Mi erre a szabály, mennyi idővel lehet számlát kiállítani, vagy hogy küszöbölhető ez ki?
2021. febr. 14. 23:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én igazából nem értem a kérdést. Miért ne lenne lehetséges? Miért nem lehet akkor kiállítani egy e-számlát, amikor a pénz átadásra kerül, rögtön ott helyben?

A szabály egyébként az, hogy amikor kp átadásra kerül, ezzel egyidőben kell a számlát kiállítani. Nincs türelmi idő, se után, se előtte nem lehetséges.

2021. febr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Pl. : esküvői fotós terepen dolgozik, ügyfél adná az összeget, de ott helyben a fotós nem fér hozzá a számlázóprogramhoz.
2021. febr. 14. 23:56
 3/19 anonim ***** válasza:
Akkor az ügyfél beballag másnap és ott fizeti ki, amikor a fotós már hozzáfér a programhoz.
2021. febr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Így nyilván mindenki nyugtázgatni fog, kb semmi értelme az kp-s e-számlának.
2021. febr. 15. 00:03
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Habár nem értem, hogy a fotós miért nem fér hozzá, amikor már kb bármelyik okostelefonnal lehet számlázni és egyből küldeni mailben. Ha pedig nem online a számlázó, akkor vagy váltson arra, vagy legyen nála laptop és akkor lehet számlázni azonnal. Amennyiben ez sem opció, akkor marad a számlatömb vagy a hármas által írt módszer.

(egyébként zárójelben jegyzem csak meg, hogy mi esküvő után nem fizettünk egy kanyi vasat sem a fotósnak, amíg át nem adta az elkészült képeket, hisz a szolgáltatást ő akkor fejezte be, nem aa fotózás befejeztével).

2021. febr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Teljesen irreleváns, hogy mikor és hogy fizetnek az emberek, ez csak egy példa volt. Nem értem viszont, hogy akkor milyen létjogosultsága van a nyugtatömbbel szemben, nyilván magánszemélyekről beszélve.
2021. febr. 15. 00:07
 7/19 anonim ***** válasza:

Pl mert vannak olyan esetek, amikor nem írható nyugta.

De én meg azt nem értem, hogy miért nem lehet ott rögtön megírni a számlát és küldeni mailben a megrendelőnek. És nem, nem irreleváns, hogy mikor és hogyan fizet a megrendelő, mert ez nagyban befolyásolhatja a számlakiállítást.

2021. febr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Miért lenne irreleváns, hiszen a készpénzes fizetés lényege az6, hogy a fizetés és a számlázás egyidőben történjen meg.
2021. febr. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Én úgy csináltam legutóbb hogy elmentem a klienshez, megvolt az üzlet, hazajöttem és akkor írtam meg a számlát és küldtem el. Egy pár órás eltérésbe nem fog senki belekötni, mivel ki se lehet mutatni.
2021. febr. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem te azt sem tudod, mi az az e-számla.
2021. febr. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!