Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan "működik" az elentronik...

Hogyan "működik" az elentronikus készpénzes számla?

Figyelt kérdés
Akkor szokás a számlát átadni, mikor az ügyfél fizet. Készpénzes e-számlánál ez nem lehetséges, hisz elektronikus, így ott helyben nem tudja kiállítani a szolgáltató. Mi erre a szabály, mennyi idővel lehet számlát kiállítani, vagy hogy küszöbölhető ez ki?
2021. febr. 14. 23:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ja, és a nyugtatömb nem alternatívája a számlának...
2021. febr. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#9 - ez egészen addig megoldás, amíg véletlenül nem navos próbavásárlónak szolgáltatsz.
2021. febr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ez csak vészmegoldás volt, mert nem volt nálam nyugtatömb.
2021. febr. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az a navost nem fogja meghatni, hogy épp nem volt nálad. Értem én, és valós a problémád egyébként és én veled is értek egyet. Csak a gyakorlat nem ezt mondja sajnos. Én átadok neked X összeget, te meg azt mondod, hogy majd küldesz róla számlát. És ha nem? Mivel igazolom a pénz átadását? Stb, sok kérdés felmerül. A navos emberke azonnal bírságolna ezért.

Ha épp nincs nálad nyugtatömb, akkor nem veheted át a pénzt, hanem egy későbbi időpontban újra találkoztok és elrendezitek a dolgokat. Vagy írsz mobilról számlát az illetőnek.

2021. febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Magánszemélynek való szolgáltatáskor miért nem helyettesíti a nyugta a készpénzes e-számlát?
2021. febr. 15. 10:11
 16/19 anonim ***** válasza:
Azért mert nem minden esetben írhatod a nyugtatömbbe.
2021. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Magánszemélynek való szolgáltatáskor miért nem helyettesíti a nyugta a készpénzes e-számlát?


Mert a nyugtaadásnak vannak feltételei.

2021. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Mik ezek a feltételek? Amikor nem lehet nyugtát adni. (nyilván 900ezer alatti értékű a bizonylat, magánszemélynek kiadva, kp-s rendezéssel, és egyszerű szolgáltatásról van szó) Vállalkozásalapítás lesz aktuális pár hónapon belül, azonban kiokosodnék addig, nyilván könyvelő is lesz a dologban.
2021. febr. 17. 15:39
 19/19 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Van egy sor tevékenység, amihez csak pénztárgéppel lehet nyugtázni. Azoknál sem lehet nyugtatömb.
2021. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!