Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A fizetéskor kapott papírokra...

A fizetéskor kapott papírokra ("bérkifizetési jegyzék", "jövedelemigazolás", stb.) lesz még valaha szükségem, vagy (pár év után) ki lehet ezeket dobni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Pár év után senki le se sz@rja, hogy mennyit kerestél 2021 februárjában. Ha kell jövedelemigazolás valamint munkáltatói igazolás vagy ilyesmi akkor úgyis 3 hónapnál nem régebbit fognak kérni.
2021. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5 evig kell adobevallashoz megorizni, de erre eleg lehet az eves osszesito is.

A haviakat ev vegeig erdemes megorizni, hogy az osszesitovel ossze tudd vetni illetve a szabadsagokat nyomon tudd kovetni papiron is.

2021. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Nekem most 60 évesen jött jól, hogy minden szart megőriztem. Voltak állami helyek is, ahol az ott végzett munkám, valahogy nem került be a rendszerbe. Ezek alapján tudtam több év szolgálati viszonyt igazolni a nyugdíjhoz.
2021. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én minden "munkaügyi" jellegű igazolást megőrzök. Munkaügyi jellegű a bérjegyzék is. De legalább az éves bérösszesítőt megtartom. Bármikor jól jöhet. ;)


Régebben még leckekönyvvel is lehetett igazolni a nyugdíjazáshoz bizonyos dolgokat, ha hivatalos irattal nem rendelkezett az ember róla.

2021. febr. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!