Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi kell az M30-as nyomtatványhoz?

Mi kell az M30-as nyomtatványhoz?

Figyelt kérdés

2 munkahelyem volt tavaly.

Alkalmazottként és egyéni vállalkozóként is dolgozom.

A hitelfelvételhez szükségem lenne jövedelem igazolásra minél előbb.

Hogyan tudnám megsürgetni a dolgot.

A NAV nem adja ki az igazolást, amíg nincs leadva a könyvelésem.

A könyvelő nem tudja leadni, mert valamilyen papírra vár a MÁK-tól és az alkalmazásban lévő munkahelyemről.

A munkàltató szintén nem adja ki az 20M30-at, mert iratokra vàr január 31-ig.

Voltam a MÀK-nàl, de csak az egyik helyről a másikhoz küldenek.

Hova forduljak, hogy minél előbb legyen jövedelem igazolàdom? Minden napos vagyok és a Babavàróhoz kell, melyet szülés után már nem tudok felvenni.

Köszönöm



2021. jan. 19. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazából semmit nem tehetsz, ha a munkáltató nem adja ki az M30 igazolást. Neki január 31 a határidő, ha csak aznap adja ki, akkor ő megfelelt a jogszabályoknak. Nyilván emberség kérdése az egész (hacsak nem állami szerv). Táppénzen voltál tavaly? Mert akkor arról valóban meg kell várni a MÁK-tól is az igazolást, mert az is be kell állítani a bevallásba (ezt szintén nem tudod megsürgetni).

Egyébként változtattak az igazolás sablonon és jelenleg a mi könyvelőprogramunk még nem tud M30-at importálni (de állítólag napokon belül képes lesz rá), szóval én pl még ha akarnék sem tudnék kiadni igazolást.

Amúgy miért nem igényeltétek még tavaly év végén? Akkor simán kaptál volna jövedelemigazolást. Vagy nem volt meg az időd?

2021. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Közalkalmazott vagyok, lehet, hogy akkor itt is a program nem tud még importálni.

A vállalkozáshoz, kell az egész év és az a fizetésük nagyobbik része, mely 2019-ben nem volt, így tavaly nem tudtuk igényelni.

Táppénzen nem voltam. GYES-en igen.

2021. jan. 19. 10:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja értem. GYES-en voltál, az kb ugyanaz a történet, mint a táppénz, kell hozzá a MÁK igazolás a levont adó miatt (ezt kb lehetetlen megsürgetni). Hát drukkolok a pici bent maradjon addig, amíg meglesznek a papírok :D
2021. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Május 20-ig a bankok nem kérik az előző évi bevallást. Bátran kérj jövedelemigazolást a navtól a 2019-es évről.
2021. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Leírta, hogy 2019-ben nem megfelelő a bérük, ezért kell a 2020-as igazolás már nekik.
2021. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az ügyfélkapudon belül töltsd le a 08-as adatokat, azokból állítsd elő a bevalláshoz szükséges adatokat, egy kis számolással megvan. Ha nem egyezik ezzel majd az M30-as akkor érdemes megkérdezni miért is....Megcsinálható ez a bevallás már simán. A könyvelőd tud segíteni ha ev vagy elvileg van könyvelőd.
2021. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Én meg nem olvasok végig minden sz.rt, írja le a kérdésben, ha valamit akar.
2021. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. jan. 21. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!