Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A sportfogadásból származó...

A sportfogadásból származó bevételt,hogy kell leadózni?

Figyelt kérdés
bet365-ön játszom,és azt szeretném kérdezni hogy az ebből származó bevételt hova kell írni?Most lettem 18 éves,és még soha nem csináltam adóbevallást.

2021. márc. 4. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A jövedelmed 87%-a után meg kell fizetni a 15%szja-t és a 15,5% szochot. De az adóelőlegeket be kell fizetni a szerzés negyedévét követő hó 20-ig, ha elérte a 10 ezer forintot.
2021. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ! És ezt hol tudom megtenni?Bocs hogy ennyire tudatlan vagyok,de még sose csináltam ilyet?
2021. márc. 4. 15:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Éves adóbevallás. A 2020-ra szóló bevallás 2053 vagy 20SZJA néven fut, attól függ hol keresed. Vagy az e-szja portálon is leadhatod a bevallást ügyfélkapus hozzáféréssel.
2021. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Most vagy 18. Nyilvan kis tétekkel jatszol. Fizetni kellene az adót ahogy az egyes mondta. De ha nem milliós, rendszeres összegéről van szó, a kutyát nem érdekli.


Egyebkent a kérdés hogy érted-e mit jelent az 1es által amlitett jövedelem..?

Ha befizetsz 10000et és kikersz 15000akkor NEM 5000, vagyis a nyereség, hanem az egész összeg után kéne fizetned, vagyis elvinne az egész profitot.


Egyebkent meg ha pénzt akarnak szerezni a külföldi oldalak öl, akkor csináljanak normális szabalyzott piacot, ahol a bet365 vesz licencet és majd befizetni az adót a magyar jatekosok forgalma alapján.


Addig amíg ezt nem teszik lehetővé, nem igen kell tornunk magunkat az adofizetesre

2021. márc. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 - nem igazán jól érted az adóalapot.
2021. márc. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudom mi az az adoalap, de ennyire részletesen nem akartam belemenni. 85% a jövedelemnek. Ettől függetlenül mivel a vesztes tetek ezt nem csökkentik így a profitját így is elviszi.
2021. márc. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem játszom inkább tippmixprog-n, mert ott elvileg leadózva kapom meg a nyereményt, csak kevesebb esemény van, és gyengébb oddsok.
2021. márc. 5. 07:53
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 - amúgy nem, mert 87% az adóalap, de nem erre gondoltam. Az adót nem a teljes kifizetett összegre kell megfizetni. Az oké, hogy a vesztes tétek nem számolhatóak el költségként, viszont a nyertes fogadások tétjei igen. És az adót fogadásonként kell meghatározni, nem kiutaláskor.
2021. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem milliokkal jatszol akkor nincs mitől félned.. Kb 10eve jatszok és tagja vagyok az ország legnagyobb sportfogados oldalának. Soha senkitől nem hallottam még hogy megbuntettek volna mert nem fizetett adót a havi 1 2szeri pár 10ks kifizetése után.
2021. márc. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tippmix adóóóóómeeentteeees !
2021. márc. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!