Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelés közben lehet zenét...

Könyvelés közben lehet zenét hallgatni?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy a főnök megengedi-e, hanem hogy szimplán kivitelezhető-e a jó munkavégezés a munkahelyen, ha egy kis zene megy a fülben/háttérben? (Nem egész munkaidő alatt, csak néha)

Kérlek ne a "nem lehet zenét hallgatni hülyegyerek" típusú válaszok érkezzenek. Persze örömmel elfogadom a nemet is, csak ezesetben ne a tipikus rosszindulató leszólás céljából érkezzen, hanem azért mert a válaszadó valóban úgy gondolja.

Köszönöm szépen előre is!



2021. márc. 6. 02:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet
2021. márc. 6. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anno mindig szólt a rádió, úgyhogy igen, azt mondom, lehet.
2021. márc. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet.
2021. márc. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam mindig szól valami. Rádió vagy spotify. Én teljes csöndben nem tudok dolgozni.
2021. márc. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem könyvelő vagyok. Halvány lila fingom sincs, hogy milyen lehet és, hogy zavaró e. De én mérnöki tervezés során mindig hallgatom a rádiót, vagy szól a lejátszólistába rakott sok illegális MP3.
2021. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Én sem bírok csendbe dolgozni, bár inkább lassúbb zenéket hallgatok közben. A gyorsabbak már zavarnak engem
2021. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
IT-s vagyok, Spotify nélkül nincs munka. :D Sokkal jobban tudok koncentrálni a munkámra ha rajtam van a fejhallgató és megy a zene. Sport közben is szoktam zenét hallgatni, egyszerűen sokkal jobban teljesítek.
2021. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi nagyon egyeztünk ez ügyben a kolléganőmmel, mert mi nem szerettük, ha volt valamilyen felesleges háttérzaj, ami állandóan zümmögött az agyunkban. Nálunk soha nem szólt semmi.

Mikor az évet zártuk (mérleg, eredménykimutatás), akkor sokszor még a légyzümmögés is zavart. :)


Ha annyi lett volna csak a munkánk, hogy kupakokat kell rácsavarni az üvegekre, akkor felőlünk bömbölhetett volna a zene akárhonnan.


A válaszokból is láthatod, hogy nagyon eltérőek vagyunk. A gond akkor van, ha különböző igényű embereknek kell egy légtérben dolgozniuk.

Az egyik csak "zaj" mellett tud jól teljesíteni, a másik pedig éppen akkor nem.

Én úgy gondolom, hogy nincs jogom traktálni a másikat ilyesmivel. Ha én szeretek rádiót hallgatni munka közben például, akkor tegyem úgy, hogy a másikat ne zavarjam vele. Mondjuk fejhallgatót használva... :)


Otthon szeretek főzés közben zenét hallgatni. Sokszor üvöltve. Ezt kizárólag akkor teszem, ha egyedül vagyok otthon. Ha rajtam kívül van más is, akkor megkérdezem, zavarná-e. Ha igen, nem kapcsolok be semmit (végül is úgy is meg tudok főzni), ha nem, akkor is egyeztetünk a hangerőt illetően. Gyerek esetén kizárt a nagy hangerő nálam! Amíg lakótelepen laktam, tekintettel voltam a többi lakóra is. Akkor fejhallgató volt rendszeresítve. Most családi házban lakom, valószínűleg senkit nem zavar, mivel nincs falszomszédom. Ha nyitva van az ablak, akkor úgy hallgatom a zenét, hogy házon kívülre ne szűrödjön ki.

Nekem nem esik nehezemre, hogy így éljek a társadalomban. :)

2021. márc. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!