Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik, hogy egy adag tb...

Létezik, hogy egy adag tb tartozás még nincs felvezetve?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években voltak időszakok, mikor nem lett fizetve a tb-m. Most szeptember óta fizetve van, előtte nem volt.

Októberben kaptam levelet, amiben az állt, hogy valamennyi korábbi tartozás elévült, maradt egy bizonyos X összeg.


Most rendezni szerettem volna a tartozásaim, de lekérdeztem ügyfélkapuval és az a maradék X összeg is elévültnek van felvezetve, így jelenleg valami ezerpárszáz forintos késedelmi díj van, ami aktív.


Ilyenkor mi van? Későbbi tartozások majd még felkerülhetnek?


Ha a nav-hoz elmennék, ők is azt látnák, amit én?


A TAJ érvényessége miatt aggódom, most lekérdezésre azt írja, hogy létező és érvényes.



2021. márc. 19. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
igen
2021. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"A TAJ érvényessége miatt aggódom, most lekérdezésre azt írja, hogy létező és érvényes."


A TAJ-számod akkor érvénytelenítik, ha a 408. egészségügyi szolgáltatási járulék adónemen felhalmozol 6 havi járuléknak megfelelő tartozást. Havonta most a járulék 8 ezer forint. Tehát 48 ezer forint tartozásnál indul a TAJ-szám érvénytelenítés. A 138. késedelmi pótlék adónemen fennálló tartozásra nem érvénytelenítik a TAJ-számot. Azt kizárólag a 408. adónemen fennálló - legalább fenti összegű - hátralék esetén teszik meg.

2021. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!