Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másodállásként, hogy éri meg...

Másodállásként, hogy éri meg jobban a könyvelés?

Figyelt kérdés

Olyan tevékenységet csinálnék, hogy ritkán kéne számlát kiadnom, átlagban havi egyet, de sokszor hónapokig semmit.

Van valami mód, hogy ne kelljen ezért könyvelőt alkalmazni?

Az lenne a legjobb, ha havonta le tudnám rendezni a könyvelést.


2010. aug. 19. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg hozzá a kellő szaktudásod, akkor nincs más mód. Pláne akkor, ha egyéni vállalkozó vagy. Mert abban az esetben induláskor egy halom bejelentést kell leadni, van olyan bevallás év közben, amit be kell adni nullásan is, törvény szerinti nyilvántartásokat vezetni, pénztárkönyvet tölteni, személyi jövedelemadó bevallást elkészíteni.

Ha ezekkel nem vagy tisztában, akkor hiába adsz ki csak egy számlát havonta, nem tudsz eleget tenni a törvényben előírt kötelezettségeknek.

2010. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj a könyvelés egy szakma, ami szolgáltatást nyújt, ezért sajnos fizetni kell. Ha nem vagy könyvelő, nem tudsz könyvelni sem értelemszerűen mindenki maradjon a kaptafájánál. Egyébiránt én gyakorló könyvelőként igen karcsú árat szoktam kérni azilyen egy számla havonta egyéni vállalkozóktól, hiszen tisztában vagyok vele hogy tulképpen a munkabére az amit számláz... Tehát szerintem nézz körbe a piacon, hosszu távon olcsóbb a könyvelő mint a bírság...
2010. aug. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 20. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!