Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Befizetett kamarai tagdíjjal...

Befizetett kamarai tagdíjjal csökken az összevont adóalap. Viszont kell-e utána fizetni valamit, Mivel kell bizonylatolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem a munkáltatóm vonta le tőlem a kötelező (Egészségügyi Szakdolgozói Kamara) kamarai tagdíjat. Én utaltam el csekken.

Ha jól tudom, akkor az éves bevalláson a munkáltatótól kapott igazoláshoz képest a kapott bérjövedelem ezzel a tétellel csökkenthető. Ezt a tételt utána beírom a bevallás 55. sorába.

Két kérdésem van:

1. kell-e ez után a befizetett (de nem adózott) pénz után bármit is fizetnem (szociális hozzájárulási adó, vagy bármi)

2. Azt írja a kitöltési útmutató az 55. sorhoz:

"Ebbe a sorba írja be a kapott igazolás alapján a munkavállalói érdekképviseleti szervezetnek befizetett (levont) igazolt tagdíj összegét"

Ezt milyen igazolással kell alátámasztanom? Nem a munkahely vonta le, tehát onnan nincs igazolásom. A kamarától nem kaptam semmit. Mindösszesen csak egy befizetett csekkem van. Ez elegendő, vagy kellene kérnem még valamit a kamarától?


2021. márc. 23. 22:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!