Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell illetéket fizetni így is?

Kell illetéket fizetni így is?

Figyelt kérdés

Tavaly vettünk egy családi házat hitelre. Közvetlenül utána jelentették be az új kormányrendelet, miszerint 2021.januártól nem kell illetéket fizetni a házvásárlás után. Nekünk az adásvételi szerződés még 2020.végén létrejött, de a birtokbavételi már 2021.januárban íródott, mivel ekkor költöztünk. Szóval, most melyik dátum számít? Mit vesznek figyelembe? Mert nagyon nem mindegy, hiszen 4%-os értékről van szó.

Valaki, aki jártas a témában, tudna segíteni?



2021. márc. 26. 06:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kell, de nem vagyok ugyved, hívd fel az ugyvedeteket es o megmondja
2021. márc. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel, hogy nem igazán naprakész az ügyvédünk... Pl azt is tőlünk tudta meg, hogy bejelentették ezt a kormányrendelet... :/

Nem tudom, ki adhatna érdemi választ.

2021. márc. 26. 07:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Sztem akkor ugyvedet kéne valtani mert latszik hogy nem ert a munkajahoz es mivel nem mondta hogy utananez ennek ezert kb nem is az erdekeiteket kepviseli...
2021. márc. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csokból vettétek a házat?
2021. márc. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs 2021-től sem illetékmentesség, csak ha CSOK-ot vettél fel. De ezt nem írtad, csak, hogy hitelre.


De ha 2020-as az adásvétel, akkor nem jár a mentesség így se, úgy se.

2021. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pontosítok: hitelre és CSOK-ot is felhasználva vettük.

Elvileg járhat, ha a birtokbavétel időpontját veszik figyelembe.

2021. márc. 26. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt van minden fontos információ nem egy ügyvédtől, hanem magától az illetéket kiszabó szervtől:


[link]

2021. márc. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!