Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az ételfutárok (Wolt, Netpincé...

Az ételfutárok (Wolt, Netpincér) KATA adózása nem bújtatott munkaviszony? Elég gyanúsnak hangzik a dolog?

Figyelt kérdés
Fura, hogy ez így legális lehet, hiszen napi x órában ugyanannak a vállalatnak dolgoznak be. Ezt nem minősíthetik munkaviszonynak a NAV oldaláról?
2021. ápr. 5. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Nem az, mert ha kell akkor egyik napról a wolt/netpincér is mondhatja, h bocsi most nem kellesz és már nem is dolgozol nekik.
2021. ápr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha okosan csinaljak akkor nem az
2021. ápr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

De, minősítheti a nav, mivel a feltételeknek nem felel meg teljesen.

De ki van találva, hogy miért nem vizsgálják.

2021. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De az, bezzeg aki nem bújtatott munkaviszony, de szükségem van az esetek 90%ban egy közvetítőre én rá vagyok kényszerítve a kftvé válásnak
2021. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el a szabályozást hogy milyen kritériumoknak kell megfelelni ahhoz, hogy bújtatott munkaviszonynak számítson, és látni fogod hogy miért nem az.
2021. ápr. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meséld már el, hogy miért nem az.
2021. ápr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6


A munkaviszony esetén a Wolt-nak munkaszerződést kellene adnia neked, rendelkezhetne az időddel, kötelezhetne rá hogy rendelkezésre állj.


A Wolt-nak kellene biztosítania céges autót, motort, kerékpárt a kiszállításokhoz, a benzint is neki kellene fizetnie.


A Wolt-nak havi 2 számlát állítok ki, ezen kívül minden egyes vásárlónak akinek kiszállítottam kaját, azoknak egyenként kiállítok számlát.


Tehát nem az van hogy csak a Woltnak adok egy számlát hó végén.


Én már azelőtt vállalkozó voltam hogy Woltos is lettem, a Wolttal egy partner szerződésem van ételkiszállításra, és szó szerint akkor dolgozom nekik amikor kedvem tartja. Ezen a tevékenységen kívül még szolgáltatok más cégeknek műszaki rajzkészítést és adatfeldolgozást.


Szerződést akkor bontanak ha egy egész hónapig egyetlen kiszállítást sem végzek, mert azt úgy veszik hogy akkor már biztosan nem akarom csinálni.


Egyébként értem a te szempontod hogy miért érzékeled ezt bújtatott munkaviszonynak. Legtöbb Woltos nem igazi vállalkozó, ők nem foglalkoznak más tevékenységgel, nem is akarnak, ők csak egy kvázi állást akarnak, ezt találták és "vállalkozók" lettek. Ezt nevezik kényszervállalkozásnak.


Amint egy árufeltöltő alkalmazotti munkaviszony jobban fog fizetni, már ott is fogják hagyni a Woltot.


Én nem mert én tényleg vállalkozó vagyok, nem csak papíron hanem fejben is.

2022. jún. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!