Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Próbaidőn vagyok és a mai...

Próbaidőn vagyok és a mai első dolgom beadni a felmondásomat. Nem szándékozom ledolgozni a napot, ilyenkor az,, xy dátummal létrejött munkaviszonyomat a mai, v meg a tegnapi dátumot írjam?

Figyelt kérdés
A keltezés mai az evidens
2021. jan. 14. 06:01
 1/8 A kérdező kommentje:
* xy dátummal létrejött szerződésemet a mai v a tegnapi dátummal szuntessem meg
2021. jan. 14. 06:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A próbaidő alatt azonnal meg lehet szüntetni a munkaviszony: bemész, LEADOD a felmondásodat és utána - elvileg - már nem kötelező dolgozni.

Mai dátummal kell a felmondást írni (különben, ha tegnap mondtál volna fel, akkor ma miért mennél be? :D )


De ha nem dolgozod le a mai napot, akkor nem is kapsz mára fizetést - azt azért kalkuláld bele.

2021. jan. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mai nappal mondasz fel.
2021. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azonnal indoklás nélkül felmondhatsz
2021. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen dátummal írtad meg, és mikor a felmondást, joghatást mindig akkor vált ki, amikor azt közlöd a munkáltatóval.


Ha a felmondásodban az van, hogy a "mai nappal felmondok", és január 09-ei dátum van rajta, de Te ezt január 11-én közlöd a munkáltatóval (adod át neki), akkor január 11-ével mondtál fel, hiába vetetted már papírra a hét végén a felmondásod. Az január 11-i felmondás lesz, mert aznap vált ki joghatást (lép életbe a felmondás).


Ez azért lényeges, mert ha január 09-én még próbaidőn voltál, de január 11-én már nem, akkor a január 11-én átadott felmondási nyilatkozat alapján nem fog próbaidő alatti felmondásnak minősülni az, tehát nem lesz ez által "azonnali hatályú" a felmondásod.


Mindig az a lényeges, hogy mikor közlöd a felmondásod a munkáltatóval! Az a dátum határoz meg mindent!

2021. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én amikor próbaidőn fel mondtam, a beadás után nem dolgoztam. Csak a papírokat kellett menni aláírni.
2021. jan. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, erre is van lehetőség.


Vagy rögtön befejezed a munkát, vagy az aktuális műszakot még lehúzod, ha a munkáltató is egyetért vele.

Én reggel 9 körül felmondtam, azt a napot még ledolgoztam. A cégnek sem volt ellenére, hogy ledolgoztam, de akkor sem szólhatott volna semmit, ha a felmondás után rögtön távozom. Így a teljes napomat kifizették, nem pedig csak abból 3 órányi ledolgozott időt. Műszak végére megvoltak a kilépő papírok, én már azzal távoztam.

2021. jan. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, ez szerintem is így korrekt.

Ráadásul a papírokra sem kellett várnod napokig - azt is megkaptad :-)

2021. jan. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!