Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az USA-ba küldenék árut...

Az USA-ba küldenék árut magánszemély részére magánszemélyként és paypal-on keresztül kapnám a pénzt, kb havonta 100.000 Ft értékben. Kell-e adóznom belőle, hogyan és mennyit?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 11. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
USAba... 100e Ft értékben... Paypal-on kapnád... Ismerős ez nekem... Tele van a net meg a gyk olyanokkal, akik külföldre adtak el valamit és az illető Paypalon ígérte a fizetést, aztán kaptak valami hamis emailt a Paypal nevében. Na de mindegy, te tudod. A kérdésedre a válasz, hogy igen, mert ez már meghaladja az évi 600e Ft-ot, meg egyébként is, mert ez eléggé üzletszerű.
2021. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Havi rendszeresség? Az üzletszerű tevékenység
2021. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem ismeretlennek menne az áru és én ajánlottam fel. Tipikus magyar termékeket küldenék mint fűszerpaprika por, száraztészta, stb. Ami nem romlandó.
2021. ápr. 12. 07:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezeket be se fogják engedni az országba nagy eséllyel. Száraztészta meg ott is kapható
2021. ápr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, kell adózni és élelmiszert ("feldolgozott és feldolgozatlan mezőgazdasági termék") csak külön vámeljárás és elelmiszerbiztonsági vizsgálat után lehet importálni az USA-ba. Persze előfordulhat, hogy átcsúszik ott is a vámon, de ha nem, meg fogják semmisíteni, és ha nagyon bepöccennek (nagy a tétel vagy olyasmi van benne ami nagyon nem tetszik nekik, pl. mákszármazék, vetőmagok v. potenciális fertőzés hordozók) akkor még azt is jól megbüntetik aki rendelte.
2021. ápr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát erről nem tudtam. Ha valaki a barátjának küld néhány üveg Erős Pistát pl. akkor az is fennakad a vámon?
2021. ápr. 12. 10:29
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os: azt nem tudom mit gondolnak az erős pistáról, de tőlem már koboztak el a new yorki reptéren 2 rúd bejglit mikor karácsony után mentem vissza amerikába melózni.
2021. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát jah. Lehet, hogy a mák miatt. Mondjuk ezt jó tudni. :)
2021. ápr. 12. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!