Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A gépjármű adót be lehet...

A gépjármű adót be lehet fizetni a NAV-nak valahogy akkor is, ha nem kaptam meg a határozatot, mert rossz helyre küldték?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy ma van a befizetési határidő, de az utaláshoz nem tudom sem az összeget, sem a közleménybe írandó szöveget, csak a számlaszámot. A NAV csak tegnap értesített az Ügyfélkapun arról, hogy a tértivevényes levelük visszament hozzájuk, és kézbesítettnek tekintik, de magát a levelet nem küldték el, ahhoz külön kérvényt kellett beadni az epapir.gov.hu-n, amire nem tudom, hogy mikor fognak válaszolni. A megadott telefonszámon pedig nem tudnak utánanézni a levélnek.


Állítólag az eBEF portálon le lehet kérdezni az adószámlát, amin rajta lehet az összeg, de én ezt nem találtam meg.


Van valami Ügyféltájékoztató és Ügyintéző Rendszer is, ami ha jól értem egy előzetes regisztrációhoz kötött telefonos ügyfélszolgálat, aminek a regisztrációja gondolom biztos pár nap, mert ilyen elektronikus nyomtatványt kell kitölteni.



#NAV #gépjárműadó #eBEF portál
2021. ápr. 15. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

A közleménybe írandó adat az adóazonosító jeled. Az összeg nagy valószínűséggel a tavalyi évi adód ezerre kerekítve (most ugye annak a fele az első részlet). De ezt ki lehet számolni pontosan az autó adataiból.

Az ebev portálon lévő adószámlán csak 20-a után lesz felkönyvelve az előírás, még akkor is bőven jó ám ha befizeted (pár forint késedelmi pótlék lesz, amit elő sem fognak írni, mivel az értékhatár alatt van).

A telefonos pin kód igénylése gyors, nekem másnapra megvolt anno.

2021. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Ugyanez volt a gondom, a posta szokás szerint értesítés nélmül visszaküldte, ma kaptam üzenetet a kézbesítési vélelemről.


Azt csináltam, amit 1-es írt, de az összegben nem jó, amit ír, hogy az előző évi, mert az korábban önkormanyzatonkét eltért, tehát valószínűleg nem lesz ugyanaz. Meg amúgy is a kilowatt mellett az autó életkorától is függ, így átkerülhet más kategóriába.


Legegyszerűbb ha ezt a kalkulátort használod:

[link]


Az online lekérdezhető adószámlán nekem is csak a befizetésem látszik eddig, hogy levonták, az nem, szóval ahogy 1-es mondja, azt még nem láthatod.

2021. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy az autó adataiból pontosan kiszámolható :)
2021. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget mindkettőtöknek :)


(Csak most látom, hogy elírtam az eBEV portál nevét eBEF-re)

2021. ápr. 15. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!