Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom pótolni az...

Hogyan tudom pótolni az adóazonosító jelet gépjárműadó kifizetése esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A gépjárműadót kifizettem "icsekk" alkalkalmazáson keresztül, amit a telefonom segítségével, a csekken található QR kód beolvasásával fizettem ki. Viszont a QR kód az adóazonosítómat nem tartalmazta én pedig elfelejtettem ezt feltüntetni.

Ebben az esetben hogyan lehet pótolni vagy pontosítani az adószámot?

Mi az eljárása, hogy ezt a kifizetett csekket hozzám tudják csatolni?


Amiért ez fontos (a levélben olvasható):

"Befizetéskor adószámot vagy adóazonosító jelet mindig fel kell tüntetni közleményként, enélkül a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a befizetett összeget nem vagy csak késedelmesen tudja a befizetőhöz kapcsolni".


Ha van valakinek tapasztalata mit kell tenni ilyenkor azt köszönettel venném:)



2021. ápr. 10. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Saját számláról fizetted? Mert akkor hozzád fogják csatolni a befizetést.
2021. ápr. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A NAV kizárólag az adóazonosító jel alapján azonosítja be a befizetéseket, még akkor is, ha a bankszámládról utaltad volna.


Mit kell ilyenkor tenned? Figyeled, hogy az adószámládon jóváíródik-e a tartozás. Ha igen, akkor semmit. Ha nem, akkor írsz egy tájékoztatást a NAV-nak, hogy mi a helyzet, mellékeled hozzá az ezt bizonyító iratot/fotót stb. és elküldöd nekik e-papír útján.


Miért? Mert a beazonosíthatatlan befizetéseket listára teszik, majd ezekkel nem egy automatikus rendszer, hanem egy valódi ügyintéző kezd el foglalkozni. Próbálja felkutatni, hogy kinek a tartozására szánták. Ha ez sikerül (csekkes befizetésnél ez általában sikeres), akkor oda könyvelik el. Ha nem sikerül, akkor várják a felháborodott leveleket az adóstól, hátha jelentkezik a befizető egyszercsak, hogy "miért nem jelent meg a fizetésem még", vagy a "miért küldtek fizetési felszólítást, amikor én már befizettem" fröcsögéssel, és ilyen módon eltűnhet az éterből a beazonosíthatatlan befizetés. Ha ez nem történik meg, akkor pár év után (elévülés) vagy beszippantja a rendszer, vagy nem a megfelelő adózóhoz könyvelik el.

2021. ápr. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
... 1 hét várakozás után, ha nem látszódik a befizetés az adószámládon, küldeném az epapír-t...
2021. ápr. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell csinálni. Ha megnézed az icsekk emailt, amit a befizetésről kaptál, akkor abban benne van a be fizető azonosítóban az adóazonosító jeled.


A qr kód tartalmazza.


Az idézett mondat arra vonatkozik, ha bankban fizeted be vagy netbankból utalod, akkor meg kell adni. De ha a csekket fizeted (posta vagy icsekk), akkor nem kell külön feltűntetni.

2021. ápr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Pontosan hol tudom megnézni a jóváírást? Valami navigálást lépésről lépésre tud e valaki írni? Ügyfélkapum van ott azét is néztem de nem találtam ilyesmit....
2021. ápr. 13. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt kell egy adófolyószámla lekérdezést csinálni. Jobb oldalon fogod látni, hogy mit fizettél be. Én tegnap még nem láttam a másik oldalon előírva, így jelenleg úgy néz ki, hogy ennyi fúlfizetésben vagyok. Valószínűleg mindenkinek ilyen még.

2021. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előírás 20-a körül várható.
2021. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!