Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás korrigálás?

Adóbevallás korrigálás?

Figyelt kérdés
Olyan kérdéssel fordulnék a nálam jobban hozzá értőkhöz, hogy. Külföldön dolgozom, németországban itthon is csináltattam rendszeresen adóbevallást (könyvelő készítette). Eddig semmi gond nem volt. Tavaly magamnak csináltam meg a 2019-es évi bevallásom. Na most, idén októberben kaptam egy levelet, miszerint egészségügyi járadék elmaradásom van. Ezzel nem is lenne problémám, fogalmam nem volt olyanról hogy én ne lettem volna bejelentve valahova, még amikor munkám se volt akkor is munkaügyön be voltam jelentve, gondoltam csak valamit elnéztek, nem foglalkoztam vele, ez a tartozás ilyen 27e ft volt azt hiszem. Később jött még egy levél, miszerint ugye ez az adósság tovább növekedett kb 35e ft-ra, mondom oké, majd befizetem, könyvelőnél még nem jártam, szombatra van időpontom. Azonban, a tegnapi nap kaptam még egy levelet a navtól miszerint 460 valahányezer ft-os, Lejárt határidejű, Személyi jövedelem adó tartozásom van + a tb ugye, és ezt fizessem be 20 napon belül vagy vegyem fel velük a kapcsolatot. De ezt a 460e ft-ot eddig egy darab levelükön sem tüntették fel! Aki jártas ebben tudna némi infot szolgáltatni számomra esetleg? Valószínű a saját kezűleg elkészített bevallásommal van valami probléma. Ez a bevallás a tárgy évre esetleg beadható újra, javítás céljából? Hiszen eddig minden rendben volt az adómmal, 5. éve kint dolgozom semmi probléma nem volt.

2021. ápr. 23. 01:40
 1/5 Fsms ***** válasza:

Igen lehetséges módosítani az SZJA a bevallást. A második lapon ahol a személyi adataidat adod meg ott találsz egy mezőt, ahova beírod a módosítás okát, és kitöltöd a változást.

Bonyolult, keress meg egy könyvelőt.

2021. ápr. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, holnap megyek könyvelőhöz, csak tudni szerettem volna mire számíthatok :D
2021. ápr. 23. 12:38
 3/5 Fsms ***** válasza:

Semmire, tavaly nekem is kellett onnan tudom. Nem csak ketten módosítunk évente. 😀

Teljesen rutin dolog.

2021. ápr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, azért fél millió forint nem ugrik csak úgy ki a zsebből :D
2021. ápr. 23. 13:50
 5/5 Fsms ***** válasza:
A könyvelőt azért javasoltam, mert tényleg bonyolult beadni. Nekem ötödjére lett jó. Ne aggódj. 😀
2021. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!