Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kripto utáni adózás. Minden...

Kripto utáni adózás. Minden tranzakció után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom nagy a homály a kriptoadózásról, de maradjunk abban, hogy magánszemélyként egyéb jövedelemnek számít. A nyereség 87%-a után 15+15,5% adót kell megfizetni.

A kérdésem pedig az hogy ezt 30.5%-ot mikor kell kiszámolni a nyereségből? Minden alkalommal amikor fiat-ra váltódik a pénz vagy elég ha majd 2022-ben befizetés/nyereséggel számolok? Példa: Ha idén trade-elek napi szinten, akkor 2022-ben csinálnom kell egy doksit amiben benne van hogy ezeken a napokon ezen az áron vettem kriptót és ezeken a napokon ennyiért adtam el őket. Ott napi szinten kell kimutatnom, hogy mennyit nyertem és napokra lebontva kell a nyereség 87%-a után kiszámolni a 30.5%-ot? Vagy elég annyi hogy 2021-ben befizettem X Ft-ot és kivettem Y Ft-ot (Y remélem nagyobb lesz mint X :D ) és akkor ((Y-X)*0,87)*0,305= AMENNYIT BE KELL FIZETNI?

Remélem hogy az utóbbi, mert Revolut-on trade-elek és eddig mindig fiatra váltottam a kriptót, utána meg ha úgy láttam akkor ugyanabból a fiatból vettem újra kriptót. És akkor így tranzakciónként ha kiszámolom ezt a 30.3%-ot akkor gyakorlatilag minden nyereségemmel csak egyre nagyobb adó minuszban leszek...



2021. máj. 4. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Minden crypto to fiat tranzakcio utan ami nyereseges kell adozz. Vagyis ha 5 dollar felmegy 20ra, eladod fiatett akkor 15 dollar utan kell adozz. Utan tegyuk frl megy tovabb es 25 on veszel, de leesik 5 re es kiszalsz bukoban. Visszamegy 10 re, veszel es 15 on eladsz akkot 5 utan kell adozz. A veszteseget sose irhatod le!!! Csak ha cryproba maradsz!!! ( Ez nagyon fontos )

Ha normalis tozsden tradelnel es teszem fel bitcoint adnal el es usdt-re valtanad akkor leirhatnad a veszteseget, mivel csak az szamit hogy mikor veszed ki a penzt megint fiatra. Az adot meg minden negyedevet koveto honap 12-ig be kell fizetni

2021. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát az király.... azt hittem évente kell adózni. Ja és akkor ezekszerint egy k*rva részletes excel-t kell csinálnom minden hülye trade-ről...


Egyébként trade-elek már Binance-en is, de ott eddig csak doge-t. Ahogy használgattam a doge miatt kezdtem rájönni hogy sokkal jobb mint a revolut és át is akarok rá állni teljesen.

2021. máj. 4. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:
A binance jo, ha mindig cryptora valtod pld usdt-re vagy mas stable coinra akkor csak akkor kell majd adozz amikor majd eladod a vegen fiatra. Igy a bukokat is bele tudod tenni az adodba
2021. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

májusban olvastam egy cikket, h Varga Mihály szerint lecsökkentik 30,5ről 15%-ra. ez már így barátságosabb..

[link]

[link] - ezen a telegram csatornán mindig vannak aktuális infok

2021. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!