Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerencsejáték után kell adózni?

Szerencsejáték után kell adózni?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Nemrég "hobbi" szinten elkezdtem bet365-n meccsekre fogadni és jött egy számomra nagy összeg (200.000ft) és az a kérdésem,hogy ha ezt szeretném kivenni akkor kell adóznom? Ha igen akkor mennyit vagy hogyan működik ez? Nem vagyok otthon ezekben,mert még nem igazán kellett foglalkoznom ilyen dolgokkal (nemrég múltam 18).

2021. máj. 7. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Már kellett volna. Nem akkor kell adózni, amikor kiutaltatod betről, hanem amikor megnyered az összeget. A jövedelem 87%-nak 15+15,5%-a az adó.
2021. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Csak a Szerencsejáték Zrt. által gondozott sportfogadás (tippmix, tippmixpro) adómentesek, minden más adóköteles, mégpedig személyi jövedelemadót kell befizetned, és ha teljesen legálisan szeretnéd, akkor minden egyes nyertes szelvényed után, mivel minden fogadást külön kell kezelni, és az esetleges vesztes fogadások nem vonhatók le a nyertes fogadásokból.

Ez volt a hivatalos válasz. A nem hivatalos pedig az (részemről sem ajánlás), hogy ekkora összeg után még a többség nem adózik, mert olyan kis összeg, hogy nem valószínű, hogy bárkinek is szemet szúr.

2021. máj. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ennek hogy van a menete? Elnézést a tudatlanságomért,de nem láttam előre,hogy nyerni fogok nagyobb összeget.Még nem volt dolgom adózással vagy ehhez hasonló dologgal.
2021. máj. 7. 23:14
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Kettes kihagyta a szochót, amit szintén fizetni kell, de kb igaza van.

Hogy mi a menete. Vezeted magadnak a fogadásaidat, és negyedévente összesíted a nyertes fogadásokat, ezek alapján számolsz egy jövedelmet és befizeted az adóelőleget (ha év elejétől összesítve eléri a 10ezer forintot). Majd év végén az szja bevallásban bevallod az egészet és rendezed az esetleges különbözetet.

Fun fact: nem nagyon hiszem, hogy létezik magyarországon, aki ezt egy az egyben így csinálná teljes egészében.

2021. máj. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Azt is hozzá kell tenni, hogy a jövedelem után adózol. Tehát ha például veszel egy szelvényt 10.000 Ft-ért és nyersz vele 30.000-et, akkor a jövedelem 20.000 Ft lesz, ezután kell adózni. Ha két 10.000-es szelvényt veszel, az egyiket elbukod, a másikkal nyersz 30.000-et, akkor is 20.000 a jövedelem, mert a szelvény (fogadás) számít, nem az összes fogadás összege.
2021. máj. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Ha befizetsz 100kt a betre es 150kt veszel ki akkor 150k utan kell fizetned. Ha igy ezt megteszed, senki se fog zaklatni. (amugy ilyen osszegnel amugy sem)


Tetelesen kellene befizetned a nyertes fogadasok utan az adot es a szochot, de erre nyilvan nincs kapacitas, igy ha ugy csinalod ahogy irtam, akkor semmi bajod nem lehet.



Mellesleg en sose adoztam ez utan.


Pont a hetvegen fizettem ki 60kt netellerre, 24kt bankszamlara. Egy forintot nem fizetek.

2021. máj. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A nyertes tippből a nyertes tipp tétjét le lehet vonni, szóval nem az egész után kellene fizetni.
2021. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!