Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Kata-s vagyok és nincs más...

Ha Kata-s vagyok és nincs más jövedelmem kell azért üres SZJA-t benyújtani?

Figyelt kérdés

Egyrészt azt mondja az SZJA oldalra belépve, hogy:

"Önnek most nincs jóváhagyandó adóbevallása.

Tájékozódjon az értesítései, vagy a dokumentumai között."


Ebből azt gondolnám, akkor nem kell.

De alul van egy "Üres bevallás kitöltése" gomb. Most azt mikor kell csinálni? Valamit mindenképp be kell mégis?


Valaki tudna segíteni, hogy rend legyen a fejembe? :)



2021. máj. 17. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs szja köteles jövedelmed, akkor nem kell bevallást adni. Ennek ellenére némely nav kirendeltség kéri, ha pl adóigazolást kérsz vagy ilyesmi.
2021. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Köszi nagyon! És akkor ez az "Üres bevallás kitöltése" ez miért lehet? Csak, hogy megzavarjon? :D Miért adna be üreset az ember, ha nem kell semmit beadni, ha nincs jövedelmem?
2021. máj. 17. 22:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ugyanezzel a kérdéssel hívtam ma a NAV infóvonalát. Ott azt mondták, nem kell beadni semmit ebben az esetben.
2021. máj. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert lehet olyan jövedelmed, amiről nem tud a nav. Mondjuk nem dolgoztál, nincs kifizetőtől származó jövedelmed. De eladtad a lakásodat, ami adóköteles. Ezért kell bevallást benyújtanod. Ilyenkor behívsz egy üres bevallást és a megfelelő sorokat kitöltöd.

Plusz ott van még lehetőségnek, amit írtam, hogy bizonyos navok megkövetelik a nullás bevallás beadását is.

2021. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 köszi! Akkor tuti.


#4 ááá, hogy ez nem úgy értendő feltétlen, hogy üresen is adom be. Így akkor értem! Köszi megint!

2021. máj. 17. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!