Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig kell postára adni az...

Meddig kell postára adni az adóbevallást?

Figyelt kérdés

Az is május 20.? Csak mert akkor mire ér oda a navba? Nem úgy van, hogy május 21-én a tervezet válik az adóbevallássá automatikusan?

Erre nem nagyon találtam választ még eddig, de lehet rosszul keresem.


Másik kérdés, hogy hová és hogyan kell befizetni, ha fizetendő az szja? És azt is május 20-ig kell?



2021. máj. 18. 07:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Majus 20 ejfelig postara kell adni, es az esetlegesen fizetendo adot is be kell addigra fizetni (!!!). A szamlaszamot itt talalod: [link]
2021. máj. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha 20-a éjfélig feladod, akkor még az lesz a végleges, amit feladsz. Fel fogják dolgozni és felülírják a tervezetet vele.


103-as adónemre kell utalni, szintén 20-a éjfélig.

2021. máj. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nem úgy van, hogy május 21-én a tervezet válik az adóbevallássá automatikusan?"


De igen, ha május 20. éjfélig nem adsz be/nem adsz postára egy általad készített bevallást helyette.

Ha beadsz, akkor a tervezetet hibernálják, és az általad beadott lesz a végleges bevallásod.

2021. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!