Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény akkor...

Családi adókedvezmény akkor 385.200Ft?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Párom megkapta ügyfélkapun az adóbevallás tervezetet. De nem egészen értjük. Van 2 kislányunk. A második tavaly született december 14.én.

Az lenne a kérdésem hogy ami az adóbevallásbal fel van tüntetve hogy : Levont, befizetett adó, adóelőleg és a visszaigényelhető családi járulékkedvezmény együttes összege (37. + 69. + 74. + 75. sor) : 385.200Ft

Akkor ennyit fognak utalni a páromnak a két gyerek után? Mi egy összegben kértük nem havonta. :) Köszönöm szépen előre is a segítséget



2021. máj. 18. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Reális az összeg kb. Pontos dátumok és számok ismerete nélkül nem mernék teljesen igenlő választ adni. Ha havonta nem érvényesítettétek, akkor most kérheted egy összegben.
2021. máj. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem ennyit fognak.


Be kell írni a gyerekek adatait, a kisebbre a terhesség 91. napjától lehet igénybe venni (először abban a hónapban, amikor ezt betöltötted). Akkor ki fogja számolni a rendszer mennyi jár.

Tehát ha pl júliustól jár a kicsire, akkor 6*10e + 6*40e vagyis 300e. amit vissza tudtok igényelni.

2021. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" Mi egy összegben kértük nem havonta. :) "

Na, én ezt a részét nem értettem!

2021. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Arra gondolt, hogy nem kérte a havi érvényesítést, hanem adóbevalláskor egy összegben igényli vissza.

2021. máj. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De mintha kevesellné, ugy irta.
2021. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!