Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi adót tudok visszaigénye...

Mennyi adót tudok visszaigényelni?

Figyelt kérdés

Én és a párom kb 1,5 éve élünk egymással van 3 gyereke van neki akit közösen nevelünk. A családi adókedvezményt egyikünk sem érvényesítette. Közös lakcímünk kb egy hete van mivel a főbérlő most volt hajlandó bejelenti engem is ide. A kérdésem az hogy így vissza tudom e igényelni egy évre visszamenőleg az adót a 3 gyerek után akit közösen nevelunk. Az éves bevételem 1.300.000 Ft volt.

Mennyit tudok visszaigényelni?



2021. máj. 19. 22:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
56%
nem lehet így
2021. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
72%
Nem számít a közös lakcím egyáltalán. De ha nincs semmi közötök egymáshoz, akkor nem veheted igénybe a családi kedvezményt.
2021. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Van közünk egymáshoz egyutt élünk neveljük a három gyereket. Jelenleg egy a lakcimunk.

Hol tudom kiszámolni mennyit tudok visszaigényelni 1300000 Ft jövedelem után (8honap munkaviszony)

2021. máj. 19. 22:32
 4/37 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nincs közötök egymáshoz. Én értem, hogy ti egy családnak tekintitek magatokat, de a jog szemében ez nem így van. Neked semmi közöd az ő gyerekeihez, nem vehetsz kedvezményt igénybe rájuk. Ahogy írtam is, bem számít a lakcím egyáltalán. Szóval a válasz az, hogy 0 Ft-ot.
2021. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Érdekes ma a babot hívtam a 1819-en direkt többször hogy mindig más ügyintéző vegye fel mind az 5ször azt mondtak vissza tudom igényelni sőt ma voltam egy könyvelőnel ő se látott akadályt
2021. máj. 19. 23:02
 6/37 A kérdező kommentje:
Elmondtam h nem közös gyerek azt mondtak ha más nem vette igénybe róluk akkor semmi akadálya mivel egy háztartásban elek
2021. máj. 19. 23:03
 7/37 anonim ***** válasza:
67%

Eddig azt hittem, hogy valós a sztori, kár, hogy a végén ennyire elvitted kamu irányba :) Nyilván ha én ötször felhívom a navot, öt különböző ügyintézővel beszélek, elmegyek egy könyvelőhöz is még pluszban, akkor nyilván gyakorin kérek tanácsot random emberektől.

Amennyiben mégis igaz a fenti sztori, akkor komoly tisztogatásra lenne szükség a navban és az a könyvelő is adja vissza az engedélyét.


Ki érvényesíthet családi kedvezményt?


A családi kedvezményt az veheti igénybe, aki saját háztartásában nevelt gyermek után családi pótlékra jogosult. - ez rád nem igaz.


Az élettárs akkor jogosult az általa nevelt, nem saját(élettársával nem közös)gyermek után családi pótlékra és a családi kedvezményre, ha a gyermekkel együtt él, és az élettársi kapcsolat legalább egy éve szerepel a közjegyző által vezetett Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásában. - ez rád szintén nem igaz.

2021. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Jha, arról nem is beszélve, hogy a központban nincs egyszerre 5 különböző szja-s ügyintéző egyszerre szolgálatban ;)
2021. máj. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Erre az alapkérdésre szerintem minden navosnak tudnia kell a választ. És érdekes hogy mind az 5 egyet mondott. Rákérdeztem arra is ha ellenőrzés van akkor mi van azt mondtak ha vannak tanúk hogy mi már x ideje élettársi kapcsolatban élünk és ezt hajlandóak írásba foglalni illetve az ellenőrzéskor egyezik a lakcimunk akkor ez elég nekik korábban is igényeltem magzatrol adókedvezményt úgy hogy nem voltam megesküdve a hölggyel ennek már jo pár éve és nem történt semmi
2021. máj. 19. 23:18
 10/37 A kérdező kommentje:

Ezek szerint tényleg nem nagyon figyelnek ilyen dolgokra bent

Ellenőrzéskor ok egy sor adatot látnak egyezik a lakcím rendben nem fognak belemenni részletesen abba ki kivel van hivatalosan.

2021. máj. 19. 23:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!