Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Csak a személyi jövedelem...

Csak a személyi jövedelem adót lehet visszaigényelni?

Figyelt kérdés

Csak a személyi jövedelem adót lehet vissza igényelni?

Nem vagyok az adózásban jártad

Így ez csak egy kérdés.



2021. ápr. 27. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem csak azt. Bizonyos esetekben a tb járulékot és akár szociális hozzájárulási adót is.
2021. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És azt hogy lehet kiszámolni ha az adóvisszatérítést megkaptam de kevésnek bizonyúl?

Elnézést ha esetlek hülyeséget írok.

2021. ápr. 27. 09:30
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát meg kell nézni az M30 igazolásodon, hogy mennyit vettek igénybe év közben. Ez után megnézed, hogy mennyi járna. Ha eltér, akkor a bevallásban korrigálsz. Nehéz így válaszolni, mert az sem írtad, hogy milyen adókedvezményed lenne, milyen időszakra, stb.
2021. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xswerdy ***** válasza:
természetesen minden adónemből vissza lehet igényelni, ha túlfizetésed van, a cégvilágban elég gyakori az ÁFA visszaigénylés.
2021. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem.Családi adókedvezmény.

Eltartott gyermekek száma 8 ebből 2 gyermek közös.

Ag egyik gyerek 2éves a másik 5 honapos.

Mivel életvitel szerüen élünk együtt a párommal így igénybe tudom venni az ö gyerekeire is az adó kedveuményt.

A fizetésemhez én igényelem 2 gyerek után az adó kedvezményt.

2021. ápr. 27. 10:13
 6/13 anonim ***** válasza:

Az szja bevallás 01 lapjára vidd fel a gyerekeket, akkor a bevallás kiszámolja neked a keretösszeget. Ezután add meg neki, hogy mennyit szeretnél te érvényesíteni. Ezután ha megadod az M30-on szereplő adataidat, akkor a bevallás kiszámolja majd neked a visszaigényelhető adót.

Amúgy gratula a 8 gyerekhez, biztos nem könnyű :)

2021. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hátt nem könnyü de boldog kis család az biztos.

Ezt egy könyvelő ki tudja számolni? Mert egyszer úgy jártam hogy kihozta nullásra az egészt miközben járt volna vissza pénz.

2021. ápr. 27. 10:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze, hisz ez (is) egy könyvelő munkája :) Mi kb az összes ügyfelünknek mi intézzük az ilyesfajta és egyéb adóvisszatérítéseit.
2021. ápr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8 esetleg foglalkoztok mások részére is könyveléssel? (Adó visszatérítéssel?
2021. ápr. 27. 10:47
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem fér bele most.
2021. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!