Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem nyilatkozok, hogy...

Ha nem nyilatkozok, hogy melyik pénztárba (egészség, nyugdíj) küldjék a 20% adójóváírást, bukom és berántja az állam?

Figyelt kérdés
Sajnos a NAV rendszerében nem tudtam kiválasztani, mert javítói bevallást akartam beadni, de hiába írtam be a felszólítón a javítandó bevallás vonalkódnak nevezett számsorát, azt írja ki, hogy ezt csak nav felszólítás alapján lehet javítani. De mivel kaptam felszólítást, nem elég az "adózói javítás". Sajnos a 8 napos határidő 4 napja lejárt.

2021. jún. 23. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az csak figyelmeztetés, hogy a bevallás vonalkódja mező csak akkor lehet kitöltött, ha a NAV szólít fel javításra. Okézd ke, ennyi.

Írd be a hibásnak minősített bevallás vonalkódját, és add be (ne jelölj se helyesbítést, se önellenőrzést).

2021. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kicsúszol a javítás határidejéből, még mindig adhatsz be önellt.
2021. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2, nem adhat be, mert nincs mire. Amíg nem küld be javítást, az alapbevallás nincs feldolgozva.

A határidő mindegy.

2021. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: igazad lehet, bár más bevallásokat sokszor a kiküldött értesítés ellenére feldolgoznak utólag.
2021. jún. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Adhat be önellenőrzést az alap bevallásra nyugodtan ha abba nem nyilatkoott, sőt nem is fogja tudni másképp vissza igényelni akkor már!

Gondolom az adóbevallási tervezeted anélkül lett jóváhagva hogy nem igényelted vissza / vagy úgy lett beadva, hogy nem nyilatkoztál róla (nem tudom hogy csináltad milyen formába vagy csak a tervezet vált automatikus bevallásá mert nem is hagytad magad jóvá)

Önellenőrizni kell mert az alap bevallásba úgy vették, hogy nem nyilatkoztál róla, és nullásnak vették tehát ők már azt nem tartják nyilván onnantól.

(tudom, csináltam másnak is ilyet)

2021. jún. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!