Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit csináljak? Jelezzek a NAV...

Mit csináljak? Jelezzek a NAV felé most? Többi lent.

Figyelt kérdés
5 éve végeztem a középiskolával, azóta 4 évig nem volt fizetve a TB-m. Estin tanultam 3 évet. Nyilván munkát azóta se találtam hiába van elvileg jó szakmám. Dolgoztam/dolgozok suli mellett, de nem fő állásban csak feketén mert ez van ezt találtam. Na most a kérdésem az, hogy jelezzem ezt a NAV felé vagy lassan csak lesz egy normális bejelentett munkahelyem és ha ők elkezdik nekem fizetni a TB-t akkor nem kell törődnöm ezzel? A NAV tol semmilyen tájékoztatást nem kaptam, semmit nem küldtek.

#TB #járulék #NAV #hátralék #Társadalom biztosítási járulék #Adó kötelezettség
2021. jún. 30. 08:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A feketemelót inkább ne jelezd a NAV-nak! 😅
2021. jún. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
3 évig nem zavart de most hirtelen elkezdett zavarni? Mivel tudtál róla, közösen követtétek el a járulékcsalást a munkáltatóval, te is kapsz bírságot.
2021. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Azt a részét viszont jelezd, hogy x éve nincs tb-d és fizetni szeretnéd.
2021. jún. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Ha van ügyfélkapud ebev oldalon rá tudsz nézni az adófolyószámládra, hogy mennyi az elmaradásod. Előbb-utóbb be fogják hajtani. Amúgy sokan azt csinálnálják akik feketéznek, hogy bejelentkeznek munkanélkülinek és megigénylik az FHT-t. Így kapsz havi 22800-at, és a tb is rendezve van. Annyi a feltétele, hogy egy évben 30 napot dolgozz, akár egyszerűsített foglalkoztatásban.
2021. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Tavaly július 1-től már elvileg automatikusan előírják a fizetési kötelezettséget. Értesítést nem kaptál tavaly óta egyáltalán?? Van ügyfélkapud? Le kellene ellenőrizned az adószószámládat van-e rajta előírás.... Ha 6 hónapnál több tartozásod van, akkor már lekapcsolták a TAJ számod is...
2021. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Hát nagyon sok pénzt fognak be hajtani. Ezt jó sok ideig fogod ki fizetni részletekben ha megengedik egyáltalán. A munkaügyi központba ha bementél volna adtak volna ingyen TB. Még nekem is adtak többször is egy évre.
2021. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Pontosan

Csak ezeknek saját magának kell utána járni

2021. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7. Hát igen nem mondják el sehol. Én is beszptam ezzel annak idején. 50 ezret kénytelen voltam befizetni mire kiderült már volt munkám.
2021. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem a munkaügyi központba kell menni az ingyen tb-ért,hanem a lakhely szerinti illetékes Kormányablakba :)

A munkaügyi központtal együttműködés feltétele az fht (szoc.segély), a szociális raszorultság alapján az ingyenes tb ellátás nem.

Max a figyelmet ha jófejek, felhívják rá ott is

2021. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd mostmár a fenébe! 2020. július 01-jétől a NEAK pörgeti végig az állampolgárokat ilyen szempontból. Ha talál potyautast a rendszerben, akkor elkezdi előírni az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ha előírja, arról tudni fogsz, mert az adóhivatal értesítést küld róla. Láthatóan eddig még nem találtak meg. Lehet, hogy megfognak, lehet, hogy megúszod. Én nem hívnám fel magamra a figyelmet.


"egy normális bejelentett munkahelyem és ha ők elkezdik nekem fizetni a TB-t"


A munkahely nem fizeti senki után a "TB"-t, ezt tanuljuk meg! Te fizeted a saját munkabéredből a "TB"-t kiváltó közterhet. A munkáltató ugyanis levonja belőle kötelező jelleggel!

2021. júl. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!