Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mire lehet következtetni...

Mire lehet következtetni abból ha egy cég adózott jövedelme negatív?

Figyelt kérdés

2021. júl. 1. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Cégnél nincs olyan, hogy adózott jövedelem.

Esetleg olyanra gondolhatsz, hogy adózott eredmény. Ebből arra lehet következtetni, hogy a cég mit akart mutatni a nagyvilág felé. A közzétett beszámolók több mint 90%-a nem a valóságot mutatja, úgyhogy azokból nem igazán fogod tudni eldönteni, hogy hogy is megy egy cégnek valójában.

2021. júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Onmagaban nem jelent semmi, pl egy startupnal normalis hogy eveken at veszteseges mert nem bevetelbol hanem befektetesekbol elnek.
2021. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

*Adózott eredmény

Ennyi alapján annyira, hogy a költségek meghaladták a bevételeket. Messzebb menő következtetéseket pusztán a kérdés alapján nem lehet levonni, ahhoz minimum a teljes beszámolót látni kéne, de a számviteli alapelvek között megtalálható "megbízható és valós összképtől" még így is baromi messze lennénk.

2021. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul emlékeztem.

Az eredménykimutatásban van a “D” pont alatt “ adózott eredmény”


Ez az eredmény minuszos.


Ez az un. “Adózott eredmény” a cég keresete, mint az alkalmazottaknál a nettó bér?

2021. júl. 1. 11:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A cégnél nem lehet értelmezni a "kereset" és "jövedelem" fogalmakat. Ez csak szimplán a tárgyidőszaknak az eredményét mutatja meg kb-ra. Sok befolyásoló tényező van.
2021. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Állásinterjúra kaptam meghívást.

Ezért nyitottam meg az adott cég beszámolóját.


Bérigényt biztos fognak kérni.

Nos, a beszámolóban szereplő személyi kiadásokat elosztottam az alkalmazottak számával ami után kaptam egy átlagot.

Ez az átlag egy versenyképes fizetésnek mondható arra a pozícióra amire jelentkeztem


Nem tudom, hogy jól ötletelek-e?

Esetleg, ezt nem szabadna figyelembe venni?

2021. júl. 1. 12:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A személyi jellegű ráfordítások között nem csak a bér van, hanem pl járulékok, költségtérítések és egyéb dolgok is. Ezért azt leosztani a beszámolóban szereplő foglalkoztatottak számával (ami szintén nem releváns, mivel az nem azt mutatja, hogy hány munkavállaló van) sem visz közel a cégnél lévő átlagkeresthez.
2021. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok dologgal lehet játszani, amivel egy céget "mínuszba" tudsz tenni.

Bevétel nem számlázás, költség elhatárolás, céltartalék képzés...

Amit átlag bérnek számolsz, azt maximum a bérköltség sornál tudod eljátszani. Mérleget eredményt ennyiből nem lehet elemezni.

Ha nem üres, akkor a kieg sokat tud segíteni.

2021. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!