Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van negatív megítélése...

Miért van negatív megítélése a könyvelő szakmának?

Figyelt kérdés
Gyakran tapasztaltam, hogy emiatt lenéznek engem, mert könyvelőként dolgozom. Én sem szeretem, de valamiből élni kell. Miért rossz általánosságban a könyvelők megítélése? Miért számit az emberek szemében ez "alja" szakmának?
2019. nov. 25. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert sajnos nagyon sok köztünk a kókler. Azért mert valaki elvégez egy számvitel ügyintéző hasztalan gyorstalpalót és rögtön könyvelőnek hiszi magát, ügyfeleket vállal otthonra, stb. Hibát hibára halmoz, mivel nem igazán ért hozzá, megkárosítja az ügyfelet, stb. Rengeteg ilyen példát tudnék mondani. A másik probléma, hogy sok cégnél a könyvelő az csak egy szükséges rossz. Effektíve nem hoz pénzt a cégnek, csak "viszi". Ez is közrejátszhat.


Én szeretem ezt a szakmát egyébként, megvan a maga szépsége. Mondjuk engem megbecsülnek, nem néznek "aljamelósnak".

2019. nov. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, én is erre gondoltam. Ugyan én is OKJ-vel kezdtem, de azóta munka mellett már egyetemre járok pszk-ra. Valamint hiába nem kedvelem, de tervezek fejlődni ebben az egészben. Mégis lenéznek a mérnökhallgató/informatikus haverjaim/ismerőseim.
2019. nov. 25. 12:19
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Persze, mert most nekik áll a világ :) Aki nem mérnök, az mind büfészakos szerintük. Kb ezzel minősítették is magukat a szememben.
2019. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó könyvelő igen is "hoz" pénzt a házhoz. Ezt a saját kisvállalkozásunkban tapasztaltuk. Könyvelőt váltottunk, az új sokkal felkészültebb volt és teljesen más szemlélettel állt a vállalkozáshoz. Megértette, hogy a mi célunk nem a cég állandó lefölözése, hanem hosszú távon gondolkodunk és szeretnék a pénzt befektetni. Na ezt valahogy nem sikerült soha megértetni az előző könyvelővel. Az új könyvelő rengeteg lehetőséget elmondott már, amivel rengeteget megspóroltunk, az adókedvezményektől kezdve. Itt jegyzem meg, hogy soha semmilyen illegális dolgot nem vállal be, amit mi sem kértünk soha.
2019. nov. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ne magyarázd, én tisztában vagyok ezzel :) Én is ugyanígy gondolom. Csak látom a környezetemben, hogy sok cég gondolkodik így. Párom multinál van a könyvelésen, ott ki is lett mondva ez, hogy a könyvelés nem termel profitot, csak el kell tartani őket. Na most az ilyen vezetőséggel is probléma van egyébként, de ez egy hosszú történet :D
2019. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Miért lenne negatív? Sosem hallottam róla, hogy negatív lenne. Szerintem nagyon is megbecsült szakma és vannak, akik hülyére keresik magukat vele. Persze az, hogy egy-egy könyvelő nem ért ahhoz, amit csinál, vagy csak simán leszarja, az létező jelenség. Engem is több százezer forinttal megkárosított az első könyvelőm. Ettől még nem fogom lenézni az egész szakmát, csak mert pont kifogtam egy hülyét.
2019. nov. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Már csak azért sem nézném le soha a könyvelőket, mert a fősuli óta határtalan tisztelet él bennem mindenki iránt, aki képes megérteni a számvitelt meg a könyvelést :D Szörnyűek!
2019. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, ez tetszik :)

Sajnos kevés hozzád hasonló van, aki így vélekedik :)

2019. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnök vagyok de a gazdasági képzések közül az egyik legnehezebb és nem az alibibb emberi erőforrások, gazdmen és kermark közé sorolható.

Az biztos, hogy szépen tudnak keresni egyéni vállalkozóként viszont amit itt a gyakorin olvastam minden hónapban van egy szívásos fél-1 hét amikor könyvelni kell de a maradék nem olyan vészes.

Én nagyon tisztelem Őket, még ha valamennyire monoton is, mert azokat a törvényeket bebiflázni meg tudni meg naprakésznek lenni belőle, köszönöm nem. Úgyhogy kérdező, jó szakma van a kezedben. ^^

2019. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Azért az a fél-1hét annyira nem helytálló szerintem. Hónap elején bérszámfejtünk, utána 20-ig meg nyomjuk az áfát. A maradék időben meg a többi szarsággal foglalkozunk, mint táppénzes papírok, csed/gyed/gyes igénylés, ksh, stb, stb. Bár tény, hogy általában azért 20-a után kicsit lazább a dolog. Kivéve májusban :D
2019. nov. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!