Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeretném kiadni a nyaralónkat...

AstridOdegard kérdése:

Szeretném kiadni a nyaralónkat. Mit kellene elintéznem hozzá? Alanyi adómentességet válasszak? Új adószámot kell kérnem? Sorrendben hogyan nézne ki a folyamat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A nyaralónkat szeretném kiadni, évente kb. 3 hónapra. Utánaolvastam, de nem teljesen egyértelmű...! Tudom, hogy az illetékes önkormányzathoz be kell vinnem a nyomtatványt a bejelentésről. Az adózásnál érdemesebb lenne az alanyi adómentességet választanom? Kormányablakba pedig csak be kell mennem és adószámot kell kérnem? Köszönöm a segítséget előre is!!

2021. júl. 2. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ingatlan bérbeadáshoz nem kell kötelezően adószám-kiváltás.

Az hogy a helyi önkrinál van-e erre valami speciális szabály amit ők kérnek azt nem tudom,sose találkoztam ilyennel.

Szerintem sima magánszemélyként elég a bérleti szerződés, esetleg egy bevételi nyilvántartás vezetése, azt ha utalással kapod a bétleti díjat akkor maga a bankkivonat lesz a bizonylat, ha kp, akkor pedig egy egyedileg sorszámozott átvételi elismervény a pénzösszegről (egyedileg sorszámozva pl 1/2021 és így tovább mivel ugye ezeknek a bizonylatoknak egyedileg kell sorszámozottnak lenni, te főbb adataid, bérlő főbb adatai, összeg, dátumozás aláíratás két példány; vagy papírírószer boltba olyan átvételi elismervény nyugta tömb ami magánszemêlyes, nem az amit a vállalkozók használnak)

Negyed évente viszont a nav fele szja-előleg fizetés, jövőre pedig az idei évre a bevallásba önálló tevékenység jövedelmeként bevallani

De aki nálam járatosabb ebbe jobban okosabb, kisegít 🤗

2021. júl. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Kicsit félreérthetően fogalmaztam meg..ne haragudj :) A 3 hónap az megállja a helyét, de összesen lenne annyi és tulajdonképpen nyaralásra lenne kiadva, mondjuk valakinek 1 hétre, valakinek 2 hétre, vagy 2 napra :)
2021. júl. 5. 08:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Ingatlan bérbeadás ingatlan bérbe adás, ugyanaz :)
2021. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!