Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik a helyes kifizetés?

Melyik a helyes kifizetés?

Figyelt kérdés

1.

263e Ft a bruttóm annak a nettója 170 Ft

263eft vonják le a dolgokat és úgy kapod meg a 170 e Ft fizetést


1. van a 170 e Ft nettó összeg és erre az összegre jön rá a műszakpótlék és pár db bónusz kiegészítésként.


2. Van egy alapfizetés 170netto amiben már benne vannak műszak pótlék és a bónuszok.


Őszinte leszek szerintem 1 válasz a helyes.


De valamiért a munkahelyem valahogy úgy számol 170eft bérben van benne a muszakpotlek és a bónusz.


170 nettó az alapbér akkor a 170re jön rá pluszba a muszakpotlek és a bónusz nem ?


És nem úgy, hogy az alapbér 170 és benne van a muszakpotlek és a bónusz


Ez mégis hogyan?

Sajnos a bérszámfejto kolléga pénteken nem volt amikor megkaptam a berpapairt



#fizetés #munkahely #Berpapaír
2021. júl. 10. 04:44
A kérdező szavazást indított:
1 válasz jó
2. Válasz jó
Egyik se jó,.. leírom kommentben
2 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Műszakpótlék és bónusz az alapfizetésen felül jár különben nem lenne ez a nevük. Viszont előfordulhat, hogy külön kapod meg ezeket a fizudtól. Én legalábbis nem egyben kaptam anno.
2021. júl. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én a berpapaírom alapján azt látom,hogy ez a 170 bérben van benne

Hétfőn mindenképp reklamálok


Arra leszek kíváncsi,hogy mivel akarják megmagyarázni


Jól tudtam én is,hogy azon felül jár

2021. júl. 10. 05:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, nézd meg a munkaszerződésedet. Úgy tudom, hogy a Munka Törvénykönyve lehetővé teszi, hogy ezeket a pótlékokat alapbéresítsék. Szóval lehet, hogy a bruttódban ezek már benne vannak. Nem biztos, hogy nálad is ez a helyzet, szóval előbb inkább kérdezz, semmint rögtön letéped a fejét. Még az is lehet, hogy valóban elszámolta.
2021. júl. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fene egye meg,hogy lehetővé teszi a pótlék alapberesitését

Így nekem nem éri meg

2021. júl. 10. 06:01
 5/9 A kérdező kommentje:

Én így nem jártam jól


170 kapok

Én úgy számoltam 170+ pótlék+ bonusz amivel 230 is kaphatnek

2021. júl. 10. 06:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Kéne tudni aranyom, mi van a szerződésedben (minden mondat a fizetésről). Anélkül nehéz megmondani.
2021. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Annyi szerepel a szerződésben,hogy bruttó 263e Ft


Se pótlék se bónuszt nem írja a szerződés,hogy most ez benne van a bruttó összegben


Vagy a nettó fizetése felül jár

2021. júl. 10. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:

"Annyi szerepel a szerződésben,hogy bruttó 263e Ft"


Akkor az nagy valószínűséggel az alapbér, azon felül jár a többi juttatás (pótlék, bónusz stb.).


Egész hónapban dolgoztál, vagy csak egy részében?


A bérlapon úgy kell feltüntetni az adatokat, hogy a dolgozó is tudja ellenőrizni. Ha Te azon úgy látod, hogy a 170 ezerben benne van minden és egész hónapra járó bért kaptál, akkor reklamálj!

2021. júl. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
... egyébként 263 ezernek 174.895,- forint a nettója, ha adóval kapcsolatban semmilyen kedvezményre nem vagy jogosult vagy jogosult vagy ugyan, de nem kérted az év közbeni érvényesítését...
2021. júl. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!